İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Para Kazanma Yolları 10 (Sağlık Restoranı Açın)

Sağlık Restoranı

Son yıllarda sağlıklı beslenme konusu sıkça gündeme geliyor. Eski alışkanlıkları eleştiren, yeni ufuklara kapı aralayan bu akımın ilk örnekleri özel nitelikli restoranlarda görülüyor.

Bazı hayvansal yağlar ile margarinlerin bu restoranlarda hiç yeri yok. Yükselen trend hep zeytinyağını işaret ediyor Peki, tüm yemekleri, sıcak soğuk tüm lezzetleri, tatlısıyla tuzlusuyla geleneksel reçeteleri zeytinyağıyla oluşturmak mümkün mü? Evet, iyi bir aşçıyla çalışırsanız mümkün! Önemli olan ‘zeytinyağı’ ifadesini en başa koymak ya da ‘Sağlık Restoranı’ ifadesinin hemen altına bir parantez açıp her üründe ‘sızma zeytinyağı’ kullanıldığını ilan etmek. Benzer uygulamaları İtalya’da ve Amerika’nın kimi bölgelerinde görüyoruz. Dahası, aroma ve kalitesi en yüksek zeytinyağlarının önemli merkezlerinden biri de bizim topraklarımız.

Biz burada sızma zeytinyağının sağlığa olan etkilerinden bahsedecek değiliz. Kamuoyu bunu az çok biliyor; giderek bilinçleniyor. Bir genç emekli olarak gurme alışkanlıklarınız varsa, kendi kişisel sağlığınızı beslenme yoluyla dinginleştirme yolunu seçmişseniz bu iş tam size göre, işinin ehli bir aşçıbaşıyla işbirliği yaparak elit muhitlerde bu sıra dışı uygulamayı hayata geçirebilirsiniz.

Kullanacağınız Sağlıklı Restoran başlığının altını dolduran menülerinizin temel içeriği zeytinyağını en başa koyarak müşterilerinize açıklamalısınız Hatta kullanılan zeytinyağının yöresel özelliklerini belirterek çeşitleme yapmanız da mümkün.

Nohutlu pilavı hangi yörenin zeytinyağıyla yaptınız? Tas kebabına nerenin zeytinyağını kullandınız ki lezzeti benzerlerinden farklı hale geldi ? Gösterişli tel kadayıfın içinde acaba Trakya menşeli özel sıkım bir zeytinyağının lezzeti mi gizli? Bilgilere özel yer açın!..

Para Kazanma Yolları 11 (Nargile Şişesinden Sanat Objesi)

Çok Kazandıracak Kolay İşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu