İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Para Kazanma Yolları 11 (Nargile Şişesinden Sanat Objesi)

Camdan üretilen nargile gövdeleri

Genç emekli girişimciler için fazla risk taşımayan işler önceki önerilerimizle sınırlı değil. Basit ‘gravür’ örneğinde olduğu gibi görsel sanat yeteneğiniz varsa, estetik algılara hitap eden bilgilere de sahipseniz nargile gövdelerini en zarif biçimde bir süs objesine dönüştürebilirsiniz.

Camdan üretilen nargile gövdeleri sanat ufku geniş emeklilerin elinde estetik unsur haline gelebilir. Bunlar salonda sehpa üstünde ya da bir masanın yanı başında sanatsal çağrışım yaratacak çeşitli objeler haline gelebilir.

Nargile şişelerinin gövdesine konacak figürler tümüyle ince fırçayla gerçekleştirilecek el emeği işler. Önemli olan bu gövdeye anlam kazandıracak görsel motifleri seçmek. Bunlar ata sanatının sembolist figürleri olabileceği gibi, ünlü tabloların modernize edilmiş görselleri de olabilir.

İşin inceliği bunları en zarif şişe gövdesine yerleştirebilmek. Burada Batı sanatına uygun kahramanların hikayeleri, ünlü tabloların belli kesitleri, gotik bezemeler, hatta sıra dışı desenler yer alabilir.

Bu bezemeler Doğu sanatından da menşe alabilir. Minyatürler, tarihsel -temalı bezekler, kitap kenarlarını süsleyen en ince zevklerin damıtıldığı desen çalışmaları…

Bilindiği gibi nargile, marpuç, delikli lüle ve gövdeden oluşuyor. Burada kullanılacak bölüm sırça ya da metal bezekli sürahi ve lüle bölümü. Uzun boyunlu olanların tercih edileceği nargilelerin otantik zarafetini koruması için el yapımı nargile sürahilerinin tercih edilmesi önemli. Ancak bunların kısıtlı bulunması bu işi fabrikasyon imalata da dönüştürebilir. (Bu konuda yeni çeşitler üzerinde çalışmak bunların lüle bölümlerini yeniden tasarlamak, standart üretimden biraz uzaklaşmak gerekiyor.) Tercih zevkinize kalmış.

Para Kazanma Yolları 12 (Geleneksel Mokasen’leri İlk Siz Yapın)

Çok Kazandıracak Kolay İşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu