Bayilik Veren Firmalar

PDC Pide Bayilik Veriyor

PDC PİDECİ

Franchise bedeli 15 bin dolar

PDC Pideci, 1998 yılında İstanbul Zekeriyaköy’de kadın girişimci Gülben Şmık tarafından kuruldu. Firmanın altı şubesi var. Bunlar İstanbul (Zekeriyaköy, Gayrettepe, Maslak, Akatlar, Astoria AVM) ve Fethiye’de bulunuyor. Bu şubelerin dördü franchising sistemiyle açılmış. Diğer iki şube şirket tarafından işletiliyor.

PDC PİDECİ

PDC Pideci’nin sahibi Gülben Şmık, “Cadde restoranlarının aylık cirosu 40-50 bin dolar arasında değişirken AVM restoranlarında bu rakam 50 bin dolan geçiyor” diyor. PDC Pideci, franchising sistemiyle yeni şubeler açmaya devam ediyor. Şirket, 2008’den bu yana franchise veriyor. Firmanın franchise giriş bedeli 15 bin dolar. Ortalama işletme sermayesi 40 bin dolar. Sürekli franchise ödemesi ise aylık 700-900 dolar arasında değişiyor. Yatırım tutarı metrekare başma bin 250 dolar düzeyinde. Yeni açılacak şubeler için öncelik İstanbul’a verilmiş. AVM’lerde açılacak şubeler için 40-70 metrekarelik işyerleri yeterli. AVM dışında cadde restoranları da açılacak. Bu tarz işletmelerin büyüklüğü ise lokasyona göre değişiyor.

PDC Pideci, 2015 sonuna kadar şube sayını 12’ye çıkarmayı hedefliyor. Önümüzdeki beş yıl içinde de 50’ye çıkarılması hedefleniyor. Firmanın yeni açılacak şubeler için İstanbul’dan sonra öncelik vereceği iller şu şekilde sıralanıyor: Bursa, İzmir, Ankara, Adapazarı ve Sakarya.

Telefon: 0212 216 99 12

E-posta: pideci@pideci.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu