Bayilik Veren Firmalar

Motovento Bayiliği İle Motosiklet Aksesurları Mağazası Açmak

Motosiklet aksesuarında bayilik fırsatı

motoventoDünyaca ünlü motosiklet sürücü güvenlik donanımları, aksesuarları ve yedek parça markalanılın yer aldığı Türkiye’nin ilk ve en büyüle konsept markası Motovento, bayilik veriyor. 2014’te altı mağaza açmayı planlayan şirket, İzmir, Ankara, İzmit, Adana, Konya, Gaziantep ve Mersin’i hedefliyor.

Türkiye’de motosiklet kullanımı her geçen gün artarken buna bağlı olarak yeni iş kollan da gelişiyor. Bu durum, motosiklet sürücü güvenlik donanımları, aksesuarları ve yedek parça sektörünü de büyütüyor. Uğur Motorlu Araçlar bünyesinde kurulan Motovento, kendi işini kurnıak isteyen yatırımcılar için hazırlamış olduğu bayilik seçenekleri ile yeni bir iş alanı yaratıyor.


Motosiklet sürücü güvenlik donanımları, aksesuarları ve yedek parça ürünleri sunan Motovento rûağazalarında Alpinestars motosiklet sürücü aksesuar ve güvenlik giysileri, Airoh, HJC, Origine, Nitek kaskları, K&N filtreleri, Shad çantalan, Puig ve Rizoma motosiklet aksesuarlan, Bel-Ray yağlan gibi dünyaca ünlü markalar yer alıyor.

ALTI MAĞAZA AÇACAK

Motovento Mağazalaşma ve Operasyon Sorumlusu Ahmet Dönmezler, “Dünyaca ünlü motosiklet sürücü güvenlik donanımları, aksesuarlan ve yedek parça markalarının yer aldığı Türkiye’nin ilk ve en büyük konsept markasıyız” diyor.

İstanbul ve Antalya’da iki bayisi bulunan Motovento’nun Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Uşak illerinde ise corner’la-n mevcut. 2014 yılında alü mağaza daha açmayı planladıklarını söyleyen Dönmezler, hedeflenen iller arasında ise İzmir, Ankara, İzmit, Adana, Konya, Gaziantep ve Mersin’in yer aldığını ifade ediyor.

Motovento bayiliği için ortalama 250 bin TL’lik yatırım gerekiyor. Bu yatırımın içerisinde mağaza içi ürün ve işyeri temini bulunuyor. Dönmezler, “TÜİK verilerine bağlı olarak yüksek CC’li motosiklet kullanımı yoğun olan yerleşim yerleri tarafımızdan uygun görülen bölgeler. Bu bölgeler arasında Konya, İzmir, Manisa, Gaziantep, Adana, Hatay, Tekirdağ, Muğla, Denizli, Adapazan ve Bursa yer alıyor” şeklinde konuşuyor.

YÜZDE 50 KÂR MARJI

İmtiyaz hakkı sahibine, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli destek sağlayan Motovento, mağaza iç ve dış dekorasyonunu da yüzde 50 oranında destekliyor. Aynca mağaza çalışanlarına ERP-B2B sistemi, ürün ve satış eğitimleri veriliyor. Bayiler için aylık hedeflenen ciro yaklaşık 100 bin TL. Kâr marjı ise yüzde 50 civarında.Ahmet Dönmezler, bayilerde aradıkları özellikleri şöyle anlatıyor: “Motovento olarak birbirinden önemli ve ünlü markanın ülkemizdeki motosiklet severlere Avrupa fiyatlarına en yakın şekilde ulaştırılması gayesindeyiz. Bu hayalimizi gerçeğe dönüştürdüğümüz aşamada da bizimle aynı amacı paylaşacak takım arkadaşlan arıyoruz.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İzmir, Ankara, İzmit, Adana, Konya, Gaziantep ve Mersin.

İlk sermaye: Ortalama 250 bin TL.

Ciro hedefi: Aylık 100 bin TL.

Kâr marjı: Yüzde 50.

Bayilerde aranan özellikler: Motovento ile aynı vizyonu taşıyan girişimciler aranıyor.

Başvuru için: bayilik@motovento.com ya da 444 80 85Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu