Kariyer ve İş İlanları

İtalyan NaraCamide’yi Türkiye’ye getirdi

burak saglikovaGallery ve Jazz otellerinin sahibi olan Yes Hotels Grubu’nun yönetim kurulu üyesi Burak Sağlıkova, yıllar önce İtalya Milano’da eşine gömlek aldığı Italyan NaraCamicie markasını Türkiye’ye getirdi. A plus marka, özel tasarım gömlekleri ile Milano, Londra, Paris, Tokyo ve Sidney’den sonra Nişantaşı’nda açılan mağazası ile Türkiye’de de yerini aldı.

Bu yıl 30’uncu yılını kutlayan markanın 45 ülkede 500’den fazla mağazası I bulunuyor. Marka, İstanbul’dan sonra Ankara, İzmir gibi diğer büyükşehirlerde ve tüm ülkede yaygınlaşmayı planlıyor.


NaraCamicie’yi Türkiye’ye getiren isim olan Burak Sağlıkova, 2014 yılının son çeyreğinde, Bağdat Caddesi öncelikli olmak üzere İstanbul’da ikinci mağazayı açmayı planladıklarını ve internet satış sitesi için de geri sayımın başladığını söylüyor.

Yaklaşık 250 bin Euro’luk bir yatırımla Nişantaşı Bostan Sokak’taki mağazayı açtıklarını belirten Sağlıkova, önümüzdeki üç yıl içinde İstanbul’da dört mağazaya ulaşmayı hedeflediklerini ifade ediyor.Bir üründen en fazla 10-12 adet satan markanın ürünleri 200 ile 400 TL arasında değişen fiyatlardan satılırken, dünya genelinde yılda 3 milyon gömlek satışı gerçekleştiriyor.

Marka, İtalyan girişimci Walter Annaratone’nin, tekstil ve perakende sektöründe kendisinin ve ailesinin uzun yılları kapsayan deneyimine güvenerek, gömlek konusunda uzmanlaşmış bir franchise markası yaratmaya karar vermesiyle 1984 yılında ortaya çıktı. Passaggio Obbligato markasının tasarımcısı ve sahibi Mario Pellegrino ile E&G markasının sahibi Enzo Pellettieri’nin de projeye dahil olmaları ile NaraCamicie markası yaratıldı. Marka bugün beş kıtadaki 45 ülkede 500’den fazla mağazası ile hizmet veriyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu