Anasayfa / Kariyer ve İş İlanları / Harekat Planının Sonunu Getirin

Harekat Planının Sonunu GetirinYıldızlarda kalan hayaller başarısız bir şekilde gerçekleştirilmiş hayallerdir.” diyor John Baldoni, “Büyük Liderlerin Büyük Motivasyon Sırları” adlı kitabında. Gerçekten de bir çalışanın davranışlarını değiştirmekle ilgili, uygulanmamış veya kötü uygulanmış bir plan hüsnükuruntudan başka bir şey değildir.

hareket plani
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Bir çalışanla birlikte düzeltici tedbirin taslağını hazırladıktan sonra yürürlüğe konuluşunu dikkatle takip edin. Bunun en iyi yöntemi, uygulamayı takip eden görüşmeler düzenlemektir. Yüz yüze görüşme en iyi yaklaşımdır. Bir çalışan kendi gelişımını raporunda size süsleyerek sunabilir, bu yüzden bu çalışanla düzenli olarak bir araya gelerek onun gelişimini siz takip edin.

Bir kriz durumundan sonra haftalık görüşmeler yapmayı deneyin ve çalışanın gelişimine göre görüşmeleri seyrekleştirerek sürdürün. Görüşmeleri kısa ve öz tutun. Yeni stratejiler hakkında bilgi isteyin. Görüşmelerin gerçekleşeceğinden iyice emin olmak için ara sıra kahve molası veya öğle arası saatlerine denk getirmeye çalışın. İşletme sahibiyseniz en önemli kaynağınız vakittir ve işlerinizi halletmeye çalışırken onu iki kat verimli kullanmanız gerekir.

Takip eden bu toplantılarla bir harekat planının sizin için önemli olduğu ve sonuç beklediğiniz mesajını iletmiş olursunuz; başka alternatif kabul etmediğinizi de.

  Bireysel Kariyer Yönetimi Nedir?
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Bilişim meslek liseleri geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mesleki ve teknik eğitimde Türkiye’nin 2023 hedefleriyle uyumlu bir sistemin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir