Bayilik Veren Firmalar

Gobitteden Girişimcilere İş Fırsatı

Dev bir franchise zinciri olacağız!

Gobitte “%100 Türk fast food” sloganıyla ilerliyor. Bu fikir ortaya nasıl çıktı? Yola çıkış hikayenizden bahseder misiniz?


2010 yılında kuruluş çalışmalarımıza başladık. Uluslararası rekabet şartlarına uyum sağlayarak, ülkemizin yöresel lezzetlerini tüketicilerle buluşturmak için ilkTürk hızlı yemek lokantasını kurduk. Arge süremiz tam 3 yıl sürdü. Bu süre zarfında şubemizin mimari tasarımından, ürünlerine ve mezelerden oluşan soslarına kadar bütünlüğümüzü sağlayacak konseptimizi inşa ettik. Amacımız Türkiye’de şubeler açarak dünyanın tanıyacağı bir franchise zinciri olmak.

gobitte

Bizlere Gobitte ürünlerinden bahseder misiniz? Gobitte ürün çeşitlerinin diğer tatlardan farkı nedir?

Markamızın ismi Anadolu’nun 7 tahıl buğdayından elde edilen”Gobit ekmeğinden geliyor. Ürünlerimizi farklı kılan en büyük fark, kullandığımız et, ekmeğimiz ve soslarımızdır. Yöresel tat ve dokuyu korumak için ürünlerimizde İnegöl köfte, bonfile, tavuk germeç kullanıyoruz. Ürün içi soslarımız tamamen Türk damaktadma uygun mezelerden oluşmaktadır. Bizi diğer markalardan ayrı kılan, bu topraklar kadar zengin, gıda ürünlerini tercih etme-mizdir. Eminim bu akım bizden sonra daha da yayılacak ama bilinecek ki bunu dünyada ilk ve tek uygulayan Sabri Hoşta döner & köfte menüsü ile Gobitte’dir. Son bir yılda yaptığımız Ar Ge çalışmaları sonucunda; çocuk menüsü ‘Lala1, Almanya usulu ‘Gurbetçi’ Et Döner, Özel döner soslu Aspava’ Klasik Et döner, Kavurmalı dürüm ‘Kavruk Paşa’, 200 gr köfte ve soğan halkalı ‘Çeribaşı’Gobitte ürünleri ile geleneksel ürün yelpazemizi genişletmiş bulunuyoruz.

Franchise ağınız hangi bölgelere ulaşacak? Önümüzdeki yıllara dair hedefleriniz nelerdir?

Ankara merkez il olmak üzere, İstanbul, Bursa, İzmir, Adana, Gaziantep ve Konya öncelikli 2014 hedeflerimiz arasında yer alıyor. Daha sonra her ilde bir Gobitte muhakkak olacak. Hedefimiz 5 yılda 50 şube… Bugüne kadar yaptığımız atılımlar-la hedefimize kararlı bir şekilde ilerliyoruz. Ayrıca, şube sayımız arttıkça markanın dev bir franchise zinciri olacağına Gobitte ailesi olarak sonuna kadar inanıyoruz.

Girişimciye lokasyon bulma aşamasında destek veriyor musunuz?

Franchise adayının olmak istediği ile göre, öncelikle girişimci ortaklarımızın seçtiği lokasyonları değerlendiriyoruz. Eğer bulundukları ilde elimizde portföy olursa başarılı yönlendirmeler yapıyoruz. Türkiye’de her bölgeyi değerlendiriyor, restoran açmak istediğimiz bölgelerde detaylı birfizibilite çalışması yapıyoruz. Ardından restoranın açılıp açılmamasına karar veriyoruz.

Girişimci iç dekorasyona müdahele etme hakkına sahip olabiliyor mu? Yoksa belli standartlar mı uygulanıyor?Zaten Gobitte standartlan .girişimci ortaklarımızın bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Hiçbirdeğişiklikyapmaya gerekduymadan standart uygulamaları yapacağız.

Diğer sektör oyuncularından bir adım önde olabilmek için neler yapıyorsunuz? Girişimci neden Gobitte markasını tercih etmeli?

Bizler sert köşelere sahip, geçmişe dayalı başarılarımızın egosu ile hizmet etmiyoruz. Gobitte markasının ruhu, halk ile hareket eden günün gereksinimlerine çok hızlı cevap verebilen, esnek ama bir o kadar disiplinli karaktere sahip.

Gobitte demek kesinlikle karnı aç olan birisi için vazgeçilmez bir tercih demektir. Gobitte, müşterisine, değeri olanı makul fiyata sunma garantisi vermektedir.

İleriye dönük yapmak istediklerinizden bahseder misiniz? Yurtdışı ile alakalı çalışmalarınız var mı?

Gobitte uluslararası sularda yolculuk yapmak için tasarlanmış bir Türk lokantasıdır. Bizim en büyük gururumuz, ülkemizin yöresel yemeklerini dünya standartlarında başka ülkelerde satışa sunmak olacak. Bunun için uluslararası görüşmeler yapmaya başladık.

Geçen yıl katıldığımız 11. Bayim olur musun Franchising ve Markalı Fuarı’nda Dubai başta olmak üzere Umman, Katar ve tüm Arap Yarımadası yatırımcıları ile yakın ilişkilerde bulunduk ve bu ilişkilerimiz halen devam etmektedir. Bu yılda fuarda yer alacak Gobitte standımıza tüm girişimci adaylarını davet ediyoruz.

SEYF GIDA PAZARLAMA ENR. TUR. İNŞ. TEKS. SAN. TİC. AŞ.
ERYAMAN AYAŞ YOLU OPTİMUM AVM. 93 NO: 202/B
ETİMESGUT/ANKARA

Detaylı bilgi için 0312 554 29 68 numaralı telefondan Franchise Departmanı’nı arayabilirsiniz.
Franchise bilgilendirme broşürü için lütfen tıklayınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu