Kariyer ve İş İlanları

En İyi Strateji Yolunuza Devam Etmek Olduğunda

Bazen şirketinizin özellikle ehliyetsizliğe, zorbalığa müsamaha gösteren kültürü sizin değerlerinizle çatışabilir. Bu kültür sizin değerlerinizle uyuşmaya yanaşmıyorsa, siz de üzerinde durmayın. Duygusallığı bir kenara bırakmanızı sağlayacak kararlar almayı deneyin. Duygularınıza takılıp kalırsanız, iyi bir işi bırakmanın bencilce olduğunu hissedeceksiniz. Oturup kalmak ve gitmek için nedenlerinizi sıralayın. Kararınızda, sadece sayılar etkili olsun.

lider olmak

Siz, zor iş arkadaşları yüzünden işi bırakan ilk insan değilsiniz ve son da olmayacaksınız. Zor meslektaşlar ve amirler, insanların şirketlerden kaçmalarının iki büyük nedenleridir. Eğer şirketin kültürü, azınlıklara ve kadınlara yönelik kaba davranışlar üretiyorsa bunun üzerinde durmayın. Yönetimi protesto etmenize rağmen, bir düşmanınız size yönelik, kabul edilemeyecek davranışlarını sürdürüyorsa şimdi orayı terk edip doğruluğu dışarıda aramanın zamanıdır.


Aynı mücadeleyi defalarca vermeniz, sizin değerlerinizle çatışan bir çevrede çalıştığınız yönünde bir işarettir. Son hamle olarak, bir çıkış stratejisi geliştirmelisiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu