Kariyer ve İş İlanları

Çelebi’ye Borusan Lojistik CFO’luğundan geldi

elvan hamidogluTürk hava taşımacılığının ilk özel yer hizmetleri şirketi olarak 1958’de Ali Cavit Çelebioğlu tarafından kurulan Çelebi Hava Servisi, Türkiye’nin yurtdışındaki gururu olan sektör oyuncularından biri, iki kıtada beş ülkedeki 35 havalimanında, 56 yıllık tecrübesini konuşturuyor.

Türkiye’de ülke trafiğinin yüzde 93’ünü oluşturan 26 havalimanında faaliyet gösteriyor ve 250’yi aşan müşteri portföyüne başarıyla hizmet veriyor.


Zaten bu nedenledir ki halihazırda yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Canan Çelebi, Ekonomistin klasikleşen etkinliklerinden Yılın İş insanları’nda 2010 yılında Yılın Kadın Girişimcisi Ödülü’ne layık görülmüştü.

Bünyesinde 3 bin 500 çalışanı bulunduran Çelebi Havacılık Holding’in mali işler başkanlığına Elvan Hamidoğlu atandı. Hamidoğlu, İzmir Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra ODTÜ işletme Bölümü’nde lisans, İngiltere Exeter Üniversitesi Bankacılık Yönetimi Bölümü’nde de MBA eğitimini tamamladı.

Kariyerine 1991’de Interbank’ta MT olarak başlayan Hamidoğlu, iş hayatı boyunca çeşitli görevler üstlendi. Elvan Hamidoğlu, 1992-1997 arasında Midland Bank, Garanti Yatırım ve UBS’de kredi ve hisse senedi analizi ve kurumsal finansman alanlarında çalışmalar yürüttü. 1998 yılından itibaren kariyerine Borusan Holding’te devam etti. 2007-2014 yılları arasında Borusan Lojistik’te mali işler genel müdür yardımcısı (CF0) olarak görev aldı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu