Haberler

Yabancı Yatırımcıların İlgi Odağı Türk Markaları

Türkiye, coğrafi konumu ve kıtalar arasında oluşturduğu ticari köprü görevi açısından bayilik ve franchise vermek isteyen uluslararası markaların öncelikli tercihi oluyor.

francopTüm sektörleri franchise çatısı altında toplayan Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı’na Türkiye pazarına girmek isteyen uluslararası marka sahipleri ve uluslararası franchising konusunda alanında uzman kişilerin yoğun ilgisi vardı. Özellikle, Ortadoğu, Balkanlar, ABD, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyetlerden gelen yatırımcıları da Türk markalarıyla buluşturdu.

Her daim güçlü ve büyüyen bir ekonomiye sahip olan Türkiye, uluslararası alanda girişimcilere cazip bir ortam sunuyor. Farklı ülkelerden 23 yabancı marka katılımcı olarak, yüzlerce yabancı girişimci ise ziyaretiyle fuarda yerini aldı. Yabancı yatırımcılar markalarla ön görüşmelerini fuar alanında gerçekleştirdiler.

Fuara ve Türkiye pazarına büyük önem veren Ortadoğu’nun en büyük Franchise Danışmanlık şirketi olan Francorpme’nin Başkanı Imad Charafeddine Ortadoğulu markaları fuarda girişimcilerle buluşturdu.

Ayrıca, Charafeddine ve ekibi fuar boyunca yaptığı ikili görüşmeler ve “Kendi işini kur”semineriyleyerli-yaban-cı bir çok yatırımcıya önemli bilgiler verdi. Charafeddine; “Fuar bizim için çok olumlu geçti, beklentilerimizi karşıladık ve gelecek fuarı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi. Benzer şekilde, bir diğer katılımcı İngiliz Franchise danışmanlık firması How2 franchise” Başkanı Rod Hindmarsh; “Türkiye pazarındaki büyük potansiyelin farkındayız ve bu, bizim de ilgimizi çekiyor. Seneye düzenlenecek fuara danışmanlığını yaptığımız firmalarla birlikte katılmayı planlıyoruz”dedi.

Öte yandan, merkezi Dubai’de bulunan “Sedar”ev tekstili firması yönetim kurulu üyesi AnwarSelo;”Fuar boyunca yabancı yatırımcılardan büyük ilgi gördük ve fuar Türkiye’de olmasına rağmen Cezayir ve Lübnan’dan gelen yatırımcılarla ilk ciddi anlaşmalarımızı imzaladık”dedi.

Bahreyn Merkezli”Reehat Al Atoor”Premium Parfüm firması yetkilileri fuardan fazlasıyla memnun olduklarını, bayilik görüşmelerinin yanında, ürünleri ile ilgilenen pek çok ihracatçı firma ile ilişki kurduklarını belirtti. Ingilizi firması “LCF Clubs” da dil okulları, fuarda John Ellis tarafından temsil edilerek yerli ve yabancı yatırımcılarıyla buluştu.

15-18 Ekim 2015 tarihleri arasında 13.SÜ düzenlenecek Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı’na çoğunluğu Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinden olmak üzere çok sayıda katılımcı firma ve yabancı yatırımcının gelmesi bekleniyor.

Bir Yorum

 1. “Merhaba,

  RFA Tasarım olarak, yaklaşık 2.000m2 lik atölyemizde kendi üretimimizi yapıyor ve Mardin’ e kadar Türkiye’nin her yerine hizmet sağlayabiliyoruz. Stant Tasarımı yanında, digital baskı, totem, arak giydirme, iç mekan tasarımız hizmetlerimizde bulunmaktadır.
  Sizler ile işbirliği içinde bulunmak bizi gururlandırır.
  Değerli iletişiminizi rica ederim.
  Saygılarımla,

  Elçin Bilir
  RFA Tasarım
  533 035 23 13”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu