Bilim - Teknoloji - İnovasyon

TritonWear Yardımcı Koçunuz

Yardımcı Koçunuz

Özellikle atletler için giyilebilir teknoloji geliştirme konusunda çalışmalar yapan Kanada merkezli firma TritonWear, yüzücü gözlüğünün arkasına takılarak antrenman sırasında yüzücünün hızı, attığı kulaç sayısı, kulaç hızı, yüzme ve dinlenme süresi, su altında kat ettiği mesafe ve toplam kat ettiği mesafe gibi on ikiden fazla değişkeni ölçerek gerçek zamanlı verileri yüzücü koçunun akıllı telefonunda veya tabletinde bulunan uygulamasına gönderen küçük bir cihaz.

TritonWear

Fonksiyonu itibariyle adeta bir yardımcı koç görevi üstlenen TritonWear, antrenman esnasında hesap yaparak zaman kaybetmek istemeyen koçlara, yüzücünün teknik konulardaki eksikliklerini daha çabuk görme ve giderme fırsatı sunuyor.

Cihaz, yüzücünün performans ölçümlerini otomatik geri bildirim olarak uygulamasına aktardığı için yüzücü ve koç tarafından ilgili verilerin analiz edilmesine ve sezonluk hedeflerin belirlenmesine olanak sağlıyor. Yurtdışında satılan ve hakkında olumlu geri dönüşler alınan TritonWear’ın satışına Türk iye’de henüz başlanmadı.

http://www.tritonwear.com/


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu