Bilim - Teknoloji - İnovasyon

Temassız altın taktıran uygulama

Mobil Takı Tak

Pandemi en çok toplu etkinlikleri vurdu. Başta nişan, evlilik ve sünnet düğünleri olmak üzere pek çok toplu etkinlik ya az sayıda katılımcıyla gerçekleştirildi ya da ertelendi. Düğünlere katılamayanlar için en büyük sorunsa davet sahibine altın/para takmak için alternatif bulmak oldu.

Pantech Teknoloji ve İnovasyon Çözümleri’nin geliştirdiği mobil Takıtak uygulaması bu soruna çözüm bulmuş. Takı kültürünün olduğu organizasyonlarda, davet sahibinin vadesiz altın hesabına davetlinin kredi kartı aracılığı ile takısını iletmesini sağlayan djjital altın gönderim platformu olan mobil Takıtak, tek tıkla temassız, güvenilir ve pratik bir şekilde takı göndermeyi sağlıyor. Altın hesaplarının yaygınlaşması ile ülke ekonomisine katkı sağladığı gibi davet sahibini kasa tutma gibi bir masraftan da kurtarmış oluyor. Takılı organizasyonlarda mesafeyi ortadan kaldıran uygulama, başka il hatta başka ülkelerdeki organizasyonlara da fıziken katılmadan tebrik ve takıyı ulaştırma imkanı sağlıyor.

Pantech’in kurucusu Tolgahan Acar, uygulamanın, organizasyonların, takı merasimleri nedeniyle uzun ve sıkıcı kuyruklara bağlanması, eğlenceli olacağı düşünülen (organizasyonların yine aynı sebeple zaman kaybına yol açan stresli anlara dönüşmesi, sahte altın çıkması, “Ne takmışlardı, videoyu izleyelim?”, “Takılar çalınmasın, dikkatli olalım!” gibi soru ve sorunlara çözüm getirdiğini söylüyor.

KAREKODLA ÇALIŞIYOR

Tolgahan Acar, “Düğüne pos cihazı getiren damatların bile olduğu ülkemizde, takı merasimlerinin djjitale taşınmasının zamanı çoktan gelmişti. Uygulama, tek tıkla, temas etmeden, zaman kaybı yaşamadan, güvenilir ve pratik bir şekilde, takı takma ve takı toplama stresini ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda, altın hesabının yaygınlaştırılmasını ve altınların yastık altından çıkarılıp, banka altın hesaplarında tutularak ekonominin güçlendirilmesini sağlıyor” diye konuşuyor. Uygulamadan yararlanmak için öncelikle davet sahibinin bir vadesiz altın hesabı açması gerekiyor. İkinci adımda ise mobil Takıtak uygulaması üzerinde davetini oluşturması ve sevdikleri ile Whatsapp, Facebook, Twitter, e-mail gibi dijital ortamdan davet linkini ya da davet karekodunu paylaşması gerekiyor. Davetliler, kendileri ile paylaşılan link ve karekod aracılığıyla uygulamayı indirip davet detayına gidebiliyor ve kendi kredi kartları aracılığı ile dilediği TL karşılığı altını davet sahibine takı olarak yollayabiliyor. Davetliler, yine aynı uygulama üzerinden davetin konumuna erişebiliyor ve davetlerde tutulan anı defteri yerine, tebrik ve iyi dileklerini de davet sahibine elektronik ortamda iletebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu