Bilim - Teknoloji - İnovasyon

Siemens Înovasyon Yarışması

Siemens Türkiye tarafından ilk kez düzenlenecek olan ve gençleri inovatif düşünme konusunda özendirmeyi ve teşvik etmeyi hedefleyen Siemens înovasyon Yarışmasına 11 Mart-30 Mayıs 2015 tarihleri arasında başvurulabilecek. Alan gözetmeksizin Türkiyede eğitim gören tüm üniversite son sınıf öğrencilerine, yeni mezun olanlara ve 35 yaşını doldurmamış yüksek lisans ve doktora öğrencilerine açık olan yarışmanın sonuçları Haziran 2015’te açıklanacak.

Siemens İnovasyon

“Bazı buluşlar dünyayı değiştirir” mottosuyla hayata geçirilen yarışma ile Siemens, inovasyonu gençlerin öncelikli gündemlerinden biri yapmayı hedefliyor.

Yarışmada adaylara “Akıllı Şehirlerde Bütünleşik Ulaşım”, “Geleceğin Terapi Odaları” ve “Akıllı Şebekelerde Güvenlik” başlıkları altında üç ayrı kategoride proje geliştirme seçeneği sunuluyor. Adaylar projelerini bu üç kategoriden birinde ya da üçünde de hazırlama şansına sahip. Başvuruların ardından yapılacak değerlendirme sonucu kazanan sekiz aday, Teknopark İstanbul’daki Siemens înovasyon Laboratuvarı’nda projeleri için bir prototip geliştirmek için Siemens înovasyon Kampı’na katılma hakkı kazanacak.


Ayrıca burada fikirlerini geliştiren her yarışmacıya Siemens Türkiye’den bir mühendis danışman olarak eşlik edecek. Yarışmanın birincisi 5000 euro, ikincisi 3000 euro ve üçüncüsü 2000 euro para ödülü kazanacak. Yarışmanın birincisi ayrıca prototip geliştirme çalışmaları yapmak üzere Almanya, Hindistan ya da Çin’de düzenlenen üç aylık Siemens înovasyon kamplarından birine katılma hakkı kazanacak.

Başvuru ve dataylı bilgi için www.siemens.com.tr/innovationcontest adresi ziyaret edilebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu