Bilim - Teknoloji - İnovasyon

Sağlık Teknolojisi Ürünleri 2015

Yüksek Teknolojili Egzersiz Minderi

Gelişmiş bazı teknolojik özellikleri olan bu minder, kişilerin vücutlarının ne kadar formda olduğu hakkında birtakım değerlendirmeler yaparak, alınan sonuca göre yapılması gereken egzersizleri belirliyor. Özellikle bacak ve boy uzunluğu gibi verileri dikkate alarak kişiler için en uygun egzersiz hareketlerinin belirlenmesine yardımcı oluyor. Cihazın Temmuz ayında piyasaya çıkacağı, fiyatının da 297 dolar olacağı belirtiliyor.

Ruh Halinden Anlayan Saat: Zensorium Mood Tracker

Şu sıralar bütün dünyada akıllı bileklikler moda olmaya başladı. Bu akıllı bileklikler genellikle ne kadar yol yürüdüğümüzü, kalp atış hızımızı, yaktığımız kalori gibi değerleri ölçüyor.

Fakat Zensorium adlı firmanın çıkardığı bu bileklik duygusal sağlığımızı da izlememizi sağlıyor.

Akıllı saat gibi tasarlanan bu bilekliğin kan basıncımızı, kalp atış hızımızı, uyku döngümüzü, adım sayımızı ve buna benzer verileri toplayan sensörleri var. Saat bu sensörlerden aldığı verileri değerlendirerek genel ruh halimiz hakkında bize birtakım bilgiler veriyor. Hatta gerektiğinde sakinleşmemiz için yardımcı olabilecek bazı ipuçlarını da bizimle paylaşıyor. Nisan 2015’te piyasaya sürülmesi beklenen cihazın fiyatının 170 dolar civarında olacağı belirtiliyor.

Sağlık Teknolojisi Üru¨nleri

Egzersiz Koltuğu

Teknoloji firması TAO VVelIness, ofisimizde otururken de egzersiz yapmamızı sağlayacak bir koltuk geliştirdi. Cihaz aynı anda farklı kas gruplarını çalıştırabiliyor.

Akıllı Emzik

Hasta bir bebeğin ateşini ölçmek için termometrelerle uğraşmak gerçekten zor bir iş. Akıllı emzik sayesinde ateşli bir çocuğun vücut sıcaklığı ebeveynlere cep telefonları aracılığıyla anında bildirilecek.

Hatta ateş düşürücü ilaçlara bebeğin nasıl cevap verdiği de bu emzik sayesinde izlenebilecek. Eğer emzik evin içinde bir yerlerde kaybolursa akıllı telefon aracılığıyla bulunabilecek. Bu emziği Blue Maestro adlı firma üretiyor. Bu yılın başlarında piyasaya çıkarılması planlanan akıllı emziğin fiyatı 40 dolar civarında olacak.

Akıllı İlaç Kutusu

Liif adlı teknolojik ilaç kutusu ilaçların alınma zamanını hatırlatan akıllı bir cihaz. Bu cihaz akıllı telefon veya tabletlere bluetooth aracılığıyla kablosuz bağlanabiliyor. Bu ilaç kutusu özellikle ileri yaşlardaki unutkan hastalar için hayli pratik ve hayat kurtarıcı bir çözüm olabilir. Dört bölmeli olan cihaz 60 dolara, 7 bölmelisi ise 75 dolara satılacakmış. Cihazı üreten Tricella firmasının ön sipariş almaya başladığı bildiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu