İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Para Kazanma Yolları 3 (Uzmanlığınızı Bilimsel Üretime Yönlendirin)

Probiyotik Ürünler Yapımı

Başlangıçtan itibaren görece kolay işlerden bahsettik. Amacımız emekli olduğunuz işkolu ne olursa olsun, özel uzmanlık gerektirmeyen önerileri dillendirmekti. Genç emekliler arasında elbette belli bir teknik işi yapmış ve konusunda uzmanlaşmış olanlar da var. Başlangıçta da değindik; mühendis, eczacı, hukukçu, veteriner, kimyager, iktisatçı, arkeolog, astronom, avukat, biyolog, öğretmen, fizikçi, gazeteci, tekniker, müzisyen, turizmci ve daha onlarca uzmanlık alanı var. Hatta yoğun uzmanlık alanlarına sahip hekimlik de buna dahil. Örnekleri çoğaltmak mümkün, işte, tüm iş yaşamını pratisyen hekim olarak geçirmiş ya da sermaye bulamadığı için eczane açamamış ilaç ya da gıda endüstrisinden genç emekli olmuş bir eczacı ya da gıda mühendisi için emeklilik sonrası ‘probiyotik ürünler’ yapımı ilginç bir iş haline gelebilir.

Biz sadece teknik tanımıyla en geniş literatüre sahip iki tür üzerinde duracağız: ‘Lactobacillus Plantarum’  ve ‘Bifidobacterium Lactis’. Örnekleri olağanüstü artırmak mümkün. Bunlar yakın geleceğin en önemli işlerinden biri.

Bilindiği üzere probiyotik pazarı tüm dünyada baş döndürücü biçimde genişliyor. Örnek verdiğimiz iki probiyotik ajanın yararlarını saymaya kalksak dahi bu sayfalar yetmez. Bugünkü teknoloji sayesinde bunlar yalnız hayvansal sütlerden değil, soya sütü gibi bitkisel sütlerden de izole edilebiliyor. Dünya pazarı ise bu tür ürünlere olağanüstü ilgi duyuyor. İç pazarda da büyük potansiyel var.

Sadece birkaç özelliğini öne çıkararak kolayca kuracağınız laboratuvar bazlı üretim tesisinde bunları ‘Probiyotik Ürünler Dünyası’na lanse edebilir genç emekliliğinizin tadını çıkarabilirsiniz. Sizin için tesisin kurulumu ve ruhsatlandırma faaliyeti oldukça kolay.

Prebiyotik ve Probiyotik İçerikli Ürünler Yeni Pazar Oluşturdu

Para Kazanma Yolları 4 (Renk Kombinasyonlarının Sihri)

Çok Kazandıracak Kolay İşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu