İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Para Kazanma Yolları 4 (Renk Kombinasyonlarının Sihri)

Dekorasyon uzmanlığı

Resim sanatında ve dekorasyon uzmanlığında çoğu zaman gözden kaçan bir ayrıntı var: Bir sanatçı olarak kullandığınız renkler resimlerinize ruh ve anlam katarken, ‘ruhsal dekorasyon’ işinde uzmanlaşmış kişiler açısından da büyük anlam kazanıyor.

Örneğin bir oturma odasının perdeleri ile oturma gruplarının hem estetik hem de ruhsal sağlık açısından uyumlu olması şart. Buna duvar renkleri, taban döşemeleri, aksesuarlar ve aydınlatma gereçleri de dahil.

Renk kombinasyonları üzerinde uzmanlaşan dekoratörlerin başlıca kaygısı literatürdeki tanımıyla mevcut mekânda ‘disarmoni’ye yol açılmaması. Bu tabir hem ruhsal hem de fiziksel uyumsuzluk demek. Dolaysıyla, iyi bir “dekoratörün sadece renklere hâkim olması yetmiyor; renkleri konuşturarak algı ve bilince mesaj aktarması gerekiyor.

Örneğin resim sanatında ‘sembolizm akımı’nı inceleyip kendine mal etmiş bir dekoratör, dizayn edeceği alanda her bir sembolün canlı ve çok zengin bir bileşime sahip olduğunu fark ettiriyor. Dolayısıyla mavi ile kırmızının ya da sarıyla yeşilin bir araya gelmesini ya da çeşitli renklerin yarattığı armoninin vücut sağlığına ya da ruhsal dinginliğe neler getirdiğini de bilmesi gerekiyor. Bir bakıma renklerin sağlık açısından yorumu.

Siz bu işin inceliklerini kavramış genç bir emekliyseniz işiniz hazır. Ya da estetik meraklı olan bir girişimciyseniz genç emeklileri kuracağınız ticari bir oluşumun çatısı altına çağırıp, mükemmel sıra dışı işler de başarabilirsiniz. İlk yapacağınız şey şu anda bu kısıtlı bölüme sığdıramadığımız renklerin yaydığı enerjiyle huzur ve dinginleşmenin sırlarını derinlemesine öğrenmeniz.

Para Kazanma Yolları 5 (Kişilere Özel Mutfak Hizmeti Verin)

Çok Kazandıracak Kolay İşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu