İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Para Kazanma Yolları 16 ( Egzotik Dondurmaları Tescil Ettirin)

Egzotik Dondurmalar

Bizim geleneksel dondurmalarımızın genellikle süt ve salep bitkisinin buluşmasıyla ortaya çıktığı iyi bilinir. Yöresel nitelikli dondurmaların ise kendine özgü saklı formülleri vardır. Son zamanlarda bu işin endüstriyel ölçekte üretimini yapan firmalar doğal renk ve koku verici maddeler kullanarak bu olağan üstü lezzetleri daha da çeşitlendiriyorlar.

Bu arada henüz yeterince gün i yüzüne çıkmayan dondurma çeşitleri de var bugün. Bazı ülkelerde çokça ilgi gören ‘yoğurt dondurması’ bir tarafa; ‘kefir’ ve ‘peynir‘ katkılı dondurmalar şimdi tüm hızıyla kendi pazarlarını yaratmaya gayret ediyor. Burada bahsedeceğimiz yenilikçi dondurma çeşitleri ise sadece gurme damaklar için özel hazırlanıyor. Bunların belli bir üretim bandında seri olarak yapılması da mümkün. Hemen birkaç tipik örnek verelim:

En başta sağlık takviyeli ürünler var. Tıpkı bir vitamin deposu ürünler gibi doğal içeriklerle zenginleştiriliyor, kendilerine özel keskin lezzetleriyle tüketime sunuluyor. Bu yeni akım son yıllarda Amerika’da da epey tutmuş durumda.

Çam fıstığı (yağı) katkısıyla dikkat çeken çeşitler; çökelekli, lor peynirli; şeker olmadan yalnızca hurma veya muz püresiyle tatlandıranlar; stevia ve tarçın katkılı glisemik endeksi düşük olanlar; ginseng, zerdeçal kullanılarak antiaging etkisi yaratan lezzetler; avokado ve muz püresi bazlı sütsüz ve şeker ilavesiz yeni çeşitler… Bunların tümü süt bazlı olarak yapılırsa kalsiyum, protein ve bazı vitaminler açısından oldukça zengin hale geliyorlar. Baz katkı olarak konulan ilavelerin kendine özel sağlık yararları olduğunu asla unutmayın ve bunları satış aşamasında ilan edin. Tümünü zamanla paketli hale getirebilir, en azından karton kavanozlarda dondurulmuş olarak rahatça satabilirsiniz.

Para Kazanma Yolları 17 (Sihirli Formülünüzle Toprağa Dokunun)

Çok Kazandıracak Kolay İşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu