İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Para Kazanma Yolları 15 (Doğal Antiseptikleri Markalaştırın)

Doğal Antiseptikler

Meteorolojik olayların hızla değiştiği dünyamızda ‘antisepsi’ tanımıyla dillendirilen bakteri ve mantarlara karşı yürütülen savaş giderek önemli hale geliyor.

Çok değil yüzyıl önce ‘Lister’ ve ‘Koch’ gibi ünlü hekimlerin hayata geçirdiği mikroplarla savaş, kimi zaman çok etkili olduğu iddia edilen bazı antiseptiklere dahi yanıt vermekte zorlanıyor bugün.

Örneğin, cerrahi girişimlerde kullanılan sentetik antiseptikler bir ölçüde gücünü korurken, bireysel temizlik ve mekânsal hijyen için şimdi ‘doğal antiseptikler’ çok daha tercih ediliyor. Bunların içinde çok güçlü olanları var. Konudan biraz anlayanlar için ilginç girişim önerileri tüm bunlar. Doğal dezenfektanların görece üstünlüğü, iş yerlerini, evleri ve mutfakları sağlığa hiç zarar vermeden temizlemeleri. Hatta bunların birçoğu şimdi kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinde de kullanılıyor. ‘Hipokloritler’, ‘diğer klor ve iyot bileşikleri, ‘isopropanol’ ve ‘ethanol’ gibi sentetik içeriğe sahip antiseptik ve dezenfektanlar yerine uygun bitkilerden elde edilen konsantre eriyikler ve sedir yağı gibi yağlar daha iyi sonuç veriyor.

Konu oldukça geniş. Tüm eşyaları ve yaşam alanlarını temizlemek hem kolaylaşıyor; hem de yan etkiler yaratmadan insan sağlığını koruyor. Üstelik, bu tür doğal dezenfektan ve antiseptiklere karşı mikrop ve mantarların direnç kazanması çok daha zorlaşıyor. Son zamanlarda bazı gelişmiş ülkelerde meydana gelen yaygın enfeksiyonlar nitekim bu tür doğal maddelerle önlenebilmiş bugün.

Küçük bir üretim yerinde gerekli izinleri alarak doğal antiseptik ve doğal dezenfektan üretimine hemen başlayabilirsiniz. Ürünlerinizin markalı ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olması şart. Biz bu aşamada doğal birkaç ürünü hatırlatmakla yetinelim: ‘Çay ağacı esansiyel yağı’, ‘adaçayı ekstarktı’, ‘kekik esansiyel yağı’, ‘limon kabuğu yağı’, yoğun konsantre elma ve üzüm sirkeleri’ vb.

Para Kazanma Yolları 16 ( Egzotik Dondurmaları Tescil Ettirin)

Çok Kazandıracak Kolay İşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu