Bayilik Veren Firmalarİş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Organik bayilik ve franchise fırsatları

NATURA LİVE

Kozmetik, temizlik…

Naturalive markalı kişisel bakım ürünlerinin üretimine altı yıl önce İstanbul Maltepe’de başlanmış. Kimya yüksek mühendisi Kudret Livaoğlu tarafından kurulan şirket, helal sertifikalı kişisel bakım ürünleri üretiyor. Ayrıca bulaşık ve çamaşır deterjanları gibi temizlik ürünleri de var. Şirketin toplam 18 çeşit ürünü (şampuan, diş macunu, saç kremi, ruj, toz bulaşık makinesi deterjanı, sıvı el sabunu, leke çıkarıcı vb.) var. Livaoğlu’nun aynı zamanda “Zararlı Kimyasallardan Korunma Yöntemleriyle Sağlıklı Hayat” isimli kitabın yazarı olduğunu belirtelim.

Telefon: 0216 3704347
E-posta: info@naturalive.com.tr

ERİŞ YUMURTA

Doğal yem kullanıyor

1996 yılında kurulan Eriş Yumurta, İstanbul Silivri’de, toplam 100 bin adet kapasiteli sekiz kümesinde yumurta üretiyor. Şirket, yaklaşık bir yıl önce helal sertifikası almış. Eriş Yumurta Pazarlama Müdürü Celal Salcı, “Doğal kaynaklı yemler kullanarak yumurta üretiyoruz” diyor. Eriş Yumurta, aynı zamanda yem ve gübre de üretiyor. Trakya’da yaygın bir bayi ağma sahip. Anadolu’da henüz bayileri yok. Fakat Anadolu’daki gelişmiş il ve ilçelerde bayilik verilecek. Bayilik için herhangi bir ön şart yok. Sadece belirli miktarda teminat gösterilmesi yeterli. Salcı, Eriş Yumurta’nm yurtiçi satışlarının yanı sıra ihracat yapan firmalara da ürün verdiğini belirtiyor. Şirket, önümüzdeki yıl kendisi de ihracat yapmaya hazırlanıyor.

Telefon: 0212 734 23 87
E-posta: info@erisyem.com

RUMELİ MAYA

Yüzde 100 şirden mayası

Rumeli Maya, 1963 yılından bu yana faaliyet gösteren bir aile şirketi. Yusuf Aguş tarafından kurulan şirketin yönetiminde şimdi oğlu Cemal Aguş var. Cemal Aguş, “Dana, kuzu ve oğlak şirdeninden doğal peynir mayası üretiyoruz” diyor. Doğal şekilde üretilen mayalar iç pazarın yanı sıra Sudan, Cezayir, Irak ve Suudi Arabistan’a ihraç ediliyor. Şirket, öncelikli olarak Akdeniz ve Güneydoğu bölgelerinde yeni bayilikler verecek.

Telefon: 0212 616 90 96
E-posta: info@rumelimaya.com.tr

BIO THE CARE ESTETIKA

İspanyol güzellik merkezi

Ispanyol menşeli estetik ve güzellik merkezi zinciri Bio The Care Estetika, Türkiye’de kendi markasıyla şubeler açacak. Bio The Care Estetika CEO’su Francisco Jimenez, “Türkiye için üç farklı konsept hazırladık. Bunların yatırım tutarları büyüklük ve içinde sunulan hizmet çeşitliğine göre 33, 54 ve 99 bin TL arasında değişiyor” diyor. Bio The Care Estetika’nm halen 12 ülkede 170 şubesi hizmet veriyor.

Telefon: 0034 958 257 957
E-posta: direccion@biothecareestetika.com

COCO

Asya’nın en büyük meyve suyu zinciri

Coco, taze çay, bitkisel çay ve taze sıkılmış meyve suları sunan bir marka. ABD, Avrupa ülkeleri ve Asya’da binden fazla şubesi var. Şimdi Türkiye pazarında da yatırıma hazırlanıyor. Coco, Türkiye’de master franchise anlaşması yapabileceği firmalar arıyor.

Telefon: 00 886 2 2882 1826
E-posta: enguiry@coco-tea.com

JUICO

Soğuk sıkım meyve-sebze suyu

Niş bir alana yatırım yapan Sedef Dördüncü ile Deniz Derman Juico markalı soğuk sıkım meyve-sebze suyu karışımları üreterek fark yarattılar. Yaklaşık üç yıl önce küçük siparişlerle yola çıkan şirket şimdi hafta 3 tondan fazla meyve sebze sıkıyor. Şirketin altı çeşit soğuk sıkım meyve-sebze suyu karışımı var. iki çeşit de kuruyemiş sütü bulunuyor. Bunların çoğu sebze ağırlıklı olsa da bir kısmı da daha meyve ağırlıklı. Şirket, 2015’te yüzde 150 oranında büyüme gerçekleştirmiş. Bu yıl yüzde 100 oranında büyümeye bekleniyor. Şirket, İstanbul’da daha çok kişiye ulaşmak için hem online hem de perakende ağını büyütmeyi planlıyor.

Telefon: 0212 270 94 49
E-posta: hey@juico.com.tr

BIOHUMUS

Organik kompost gübre

Denizli merkezli KVY Mühendislik “biohumus” markasıyla organik kompost gübre üretiyor. Ürünlerini 2005’te piyasaya sunan şirket söz konusu ürünü geliştirmek için 4 milyon TL’lik yatırım yaptı.

Üretici firmalara toptan satış kanalıyla ulaştırıyoruz. Gübrenin imalatında AB standartlarındaki lisanslı, hastalıktan ari süt çiftliklerinden alman ham gübre kullanılıyor. Ham çiftlik gübrenin üretim tesisimize sevkiyatı yine AB standartlarına uygun özel araçlarla yapılıyor” diyor. Biohumus kompost gübre, bitkisel üretimin bütün aşamalarında kullanılıyor.

Telefon: 0258 266 13 12
E-posta: info@biohumusgroup.com.tr

Türkiye’nin ilk organik zincir mağazası

City Farm, Türkiye’nin ilk organik ürünler satan mağazası olma özelliğini taşıyor. Şirketin şimdi İstanbul’da 7, Ankara, İzmir ve Bodrum’da l’er adet olmak üzere toplam 10 şubesi bulunuyor. City Farm gelişmiş il ve ilçelerde yeni şubeler açacak. City Farm mağazalarında süt ürünlerinden kişisel bakım ürünlerine, kuru meyveden bakliyata kadar birçok farklı ürün grubunda yüzlerde ürün bulunuyor. Mağazalarda satılan ürünler uluslararası sertifikasyon kuruluşu IMO ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmış ürünlerden oluşuyor.

Can OĞAN / Pazarlama Stratejisti
Satışı artırmanın yolları

Yapılan araştırmalar tüketicilerin büyük bir bölümünün daha kaliteli ve daha sağlıklı ürünler için belirli miktarda daha fazla para ödemeye hazır olduklarını gösteriyor. Peki, bu pazardan nasıl daha fazla pay alabilirsiniz? İşte size önerilerim… Günümüz tüketicisi artık üstünde sadece organik yazdığı için bir ürüne güven duymuyor.

Ürününüzün gerçekten organik, sağlıklı ve lokal olduğunu kanıtlamak için gerekli atılımları yapmaya hazır olun. Bunun için çeşitli uluslararası güvenilir sertifikalar var (ecocert], çeşitli bağımsızlığı kabul edilmiş platformlar [yeşilist, slow food) var. Özellikle Türkiye gibi organik sektörüne güvenin yeni oluşmakta olduğu bir pazarda bu çok önemli. Bu konuda mutlaka pazarlama ve iletişim stratejilerinizi oluşturmalı ve stratejik şekilde büyütmelisiniz. Organik tarımın Türkiye’de başladığı ilk yıllardaki bazı girişimciler, ne yazık ki tüketicinin hem güvenini sarsmış hem de algılarında organik gıdanın aşırı pahalı olarak yerleşmesine neden oldular. Bu yanlış algı yavaş yavaş düzeliyor.

Direkt rekabetiniz varsa rekabeti inceleyerek fiyatlandırma politikanıza karar verebilirsiniz. Pazara girmek için pazarlama stratejinize göre rekabetin biraz altında veya rekabetin biraz üstünde fiyatlandırmayı seçmeniz yerinde olacaktır. Bu rakip benzer üründen ne kadar ve nasıl farklılaştığınız ve kendinizi nasıl konumladığınıza göre karar vermeniz gereken bir önemli bir konu. Özellikle yeni bir ürün ile yola çıkıyorsanız müşterinize ürününüzü, ürününüzün yararını ve müşterinizin neden fedakarlıkta bulunarak ürününüz için ekstra para harcamayı kabul etmesi gerektiğini basit ama etkili bir dille, farklı yollarla, defalarca anlatmalısınız.

Premium ürünlerde asla fiyat en önemli faktör değildir. Özellikle sağlık ve iyi hissetmekle ilgili olan bu sektörde müşterinizi iyi fiyatla tavlamanız daha zor olacaktır. Ucuzluklar, indirimler düzenli müşterinizin sepetindeki ürün sayısını arttırabilir, sadakatini arttırabilir fakat yeni müşteri kazanmanızda asla en önemli iş birlikçiniz olmayacaktır.

Trendleri takip edin, tıpkı giyim sektöründe olduğu bu sektörde de trendler değişiyor. Sürekli yeni besinler, takviyeler moda oluyor. Bunları takip etmeniz, müşterinize sürekli olarak dünya standartlarını takip ettiğinizi, en iyisini bildiğinizi, en yenisini takip ettiğinizi göstermeniz önemli.

Organik tarım nasıl yapılır?

Organik üretim yapacak çiftçinin öncelikle üretimi yapacağı arazisini geleneksel üretim yapılan bölgelerden, işlek anayollardan, ağır sanayi tesislerinden, maden işletmelerinden, kentsel atıkların toplu olarak bırakıldığı alanlardan, kirletici atıklar içeren akarsu ve yeraltı sularından etkilenmeyecek bir mesafede konumlandırması gerekiyor. Ardından kontrol ve sertifikasyon kuruluşuna başvurması gerekiyor. Organik tarım üretiminin her aşaması kontrol ve sertifikasyon kuruluşları tarafından kontrol ediliyor.

Önceki sayfa 1 2 3 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu