Bayilik Veren Firmalarİş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Organik bayilik ve franchise fırsatları

UMUT GIDA

Organik yumurta

Elazığ merkezli Umut Tavukçuluk Flotty, Doğalım Yumurta ve Green Ranch markalarıyla organik yumurta üretiyor. Ayrıca Flotty markasıyla organik piliç satışını gerçekleştiriyor. Organik yemlerle beslenen tavuklardan elde edilen yumurtalar her gün elle, taze taze toplanıyor. Bu sayede tavukların doğal yumurtlama alışkanlıkları bozulmamış oluyor. Organik yumurta üretim tesisindeki tavuklar, kapalı kümeslerde kafes içinde değil açık havada doğal yaşamlarını sürdürebilecek şekilde tutuluyor. Tesis ulusal ve uluslararası kalite sertifikasyon merkezleri tarafından onaylanmış organik tarım yönetmeliklerine göre işliyor. Şirket, talep gelen her bölgede yeni bayilikler veriyor. Umut Gıda Cengiz Gülmez tarafından kurulmuş.

Telefon: 0424 281 20 12

DOA ORGANİK ÜRÜNLER

Ekolojik tekstil

B-B Tekstil’in markası Doa Organik Ürünler’in bir mağazası ve 12 satış noktası var. Ayrıca yurtdışında 17 ünlü mağazada ürünleri satılıyor. Doa Organik Ürünler mağazasında bebek ve çocuk kıyafetleri, emzirme kıyafetleri, çorap ve iç çamaşırları, bambu örme oyuncak, bambu örme bere, kozmetik, tahta oyuncak ile doğa dostu bebek ve çocuk ayakkabıları satışa sunuluyor. Organik ürünlerin büyük bir bölümü şirketin İstanbul’daki tesisinde üretiliyor. Bazıları ise Anadolu’daki farklı illerde ürettiriliyor. B-B Tekstil’in sahibi Fidel Berber, “Bizden bayilik almak isteyenlere beş bin TL tutarındaki ürünlerle birlikte şık bir stant teslim ediyoruz. Bunun dışında isim bedeli ya da başka bir maliyet yok” diyor.

Telefon: 0212 284 45 00
E-posta: fidel@b-b.com.tr

BIOTA

Ürünleri Wal-Mart’ta satılacak

Biota 59 elements’in yurtiçinde dört yeni mağazası var. Yurtdışında katıldığı fuarlarda özellikle Körfez ülkeleri, İran, Azerbaycan ve Hindistan’dan mağaza talepleri alan şirket, şimdi bunları değerlendirmeye başladı. İlk etapta İran’daki birkaç yatırımcı ile master franchise görüşmeleri sürdürülüyor. Yurtdışmdaki ilk Biota mağazasının 2017’de açılması planlanıyor.

Biota, mağaza ya da kiosk konseptinde girişimcilere anahtar teslim bir işyeri kuruyor. Kiosk tahmini maliyetleri 20-30 bin TL, mağaza maliyetleri ise metrekaresine göre 50-80 bin TL arasında değişebiliyor. Mağazalarda cilt bakım, vitaminler ve sporcu-diyet ürünleri bir arada sunuluyor. Biota’nın üreticisi Biota Laboratuvarları’nın 10 markası ve 400’ü aşan ino-vatif ürünü bulunuyor. Biota Laboratuvarları’nın ardındaki en büyük gücün inovas-yon, Ar-Ge yatırımları ve yüzde 100 bitkisel bazlı üretim olduğunu belirten Biota Laboratuvarları Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Dündar, “Ar-Ge merkezimiz devrim niteliğinde ürünler geliştiriyoruz. Bundan 10 yıl önce Türkiye sınırlarını aştık ve markalaşma sürecine girdik.

Bugün dünya markası olma yönünde hızla ilerliyoruz ” diyor. ABD’nin ünlü perakende zinciri Wal-Mart’ın 4 bin mağazasında Biota ürünlerinin satışını kapsayan işbirliği görüşmelerini tamamladıklarını belirten Cihat Dündar, Wal-Mart ilgili komisyonlarından yakın zamanda işbirliği kararının çıkmasını beklediklerini sözlerine ekliyor.

Telefon: 0216 643 00 00
E-posta:info@biotalab.com

KAPBULA ORGANİK ŞEYLER

Çocuk ve bebeklere özel

Kapbula Organik Şeyler mağazalarında bebek ve çocuklara yönelik sadece organik ve ekolojik ürünler bulunuyor. Burada satılan ürünlerin büyük bir bölümü şirket tarafından Türkiye’de üretiliyor.

Kapbula Organik Şeyler’in İstanbul’da (City’s Nişantaşı, APlus AVM İstanbul) iki mağazası var. Ayrıca KKTC’de (Gir-ne) bir mağazası bulunuyor. Bu üç mağazanın yanı sıra ürünleri bazı Beymen mağazalarında ve Kikimomo mağazasmda satılıyor. Kapbula Organik Şeyler, franchi-sing sistemiyle yeni mağazalar açacak. Kapbula Organik Şeyler mağazasının en az 40 metrekare olması gerekiyor. Franc-hise giriş bedeli ve diğer yatırım şartlarını yüz yüze görüşmelerde belirleniyor. Kapbula Organik Şeyler mağazalarında gıda dışında birçok ürün bulunuyor. Organik tekstil, organik kozmetik, ekolojik temizlik ürünleri ve kurşun içermeyen ayakkabı bunlardan ilk akla gelenler. Kapbula Organik Şeyler mağazalarındaki tekstil grubu, yüzde 100 organiklik sertifikasına sahip. Kozmetik ve temizlik ürünleri ise Almanya’dan ithal ediliyor.

Telefon: 0212 351 77 07
E-posta: info@kapbula.com.tr

AGARTA BİTKİSEL KOZMETİK

Fiyatı çok cazip

Doğal, organik sektörünün tüm alanları gibi kozmetik de hızla büyüyor. Artık Türkiye’de de şirketler bu konulara daha çok ilgi duymaya başladılar. İşte bunlardan biride Ankara merkezli Agarta Bitkisel Kozmetik… Şirket üç yıl önce Aydın Yalçın tarafından kurulmuş. Diş macunundan yüz maskesine, el yüz kreminden bebek şampuanlarına kadar birçok farklı ürünü üretiyor. Agarta Bitkisel Kozme-tik’in sahibi Aydın Yalçın, “Bitkisel hammaddeler kullanarak ürettiğimiz ürünlerimiz ithal benzerlerine göre çok önemli fiyat avantajı sunuyor. Örneğin 50 mg’lık ithal bir diş macunu 25 TL’ye satılırken biz aynı içerikte ürünü 12.5 TL’ye tüketicilerimize sunuyoruz” diyor. Agarta Bitkisel Kozmetik, söz konusu ürünlerinin satışı için Türkiye genelinde bayilikler verecek.

Telefon: 0312 215 39 39

ELİTE NATUREL

Organik meyve suları

Ankara merkezli Elite Natural yüzde 100 doğal ve katkısız organik meyve suları üretiyor. Elite Natural’in ürünleri Türkiye genelinde zincir marketlerde satılıyor. Elite Natural ürünleri ABD, Japonya ve AB ülkeleri gibi birçok ülkeye ihraç ediliyor. Yeni bayilikler için satış potansiyeli olan tüm il ve ilçelerde bayilikler oluşturulacak.

Elite Natural ürünleri yurtdışında da satılıyor. Elite Natural, Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde iki üretim tesisine sahip. Şirketin yıllık cirosunun önemli bir bölümünü ihracattan elde ediyor.

Telefon: 0312 212 56 25
E-posta: elite@elitenaturel.com

PROF SARAÇOĞLU

Bitkisel sağlık, kozmetik

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu kendi markasıyla ürettiği ürünlerin satıldığı mağazalar için franchise veriyor. Şirketin halihazırda 18 mağazası var. Bunların tamamı franc-hising sis-temiyle açılmış. Bu mağazaların yanı sıra 80 satış noktası bulunuyor. Her ilde bir “prof, saracoglu” mağazası açmayı hedeflediklerini belirten prof, saracoglu Genel Müdürü Şenay Sipahioğlu, “Franchise bedeli 35 bin TL. Dekorasyon ve diğer harcamalar için 20-25 bin TL gerekiyor” diyor. Franchise adaylarını seçerken bu alanda bilgi sahibi kişiler olmasına özen gösteren şirket aynı zamanda kadın girişimcilere öncelik tanınıyor.

Telefon: 0216 457 34 10
E-posta: info@profsaracoglu.com

ŞİFA ANA

Bitkisel çay, macun, kozmetik…

Adana Seyhan merkezli Şifa Ana, İlyas Kaya tarafından 2005’te kurulmuş. Şirket, Alman Martin Bauer Group’un bitkisel hammadde tedarikçilerinden biri.

Şifa Ana’nm Sahibi Ilyas Kaya, “Binlerce yıllık aromaterapi, fitoterapi ve apite-rapi uygulamalarını çalışmalarına katarak, uzman kadromuzla ürünler geliştiriyoruz” diyor. Şirketin şifalı bitkiler, bitki-meyve çayı, bitkisel macunlar, bitki suları ve doğal kozmetik ürün gruplan altında çok çeşitli ürünleri bulunuyor. Türkiye genelinde mağazalar açmayı hedeflediklerini belirten Kaya, bir mağaza açmanın toplam maliyetinin 20 bin TL olduğunu belirtiyor. Kaya, Şifa Ana ürünlerinin sağlık bakanlığından ve mülkü sağlık kuramlarından onaylı izin belgesi, ISO kalite belgeleri, helallik belgeleri ve GMP belgelerine sahip olduklarını sözlerine ekliyor.

Telefon: 0322 363 3 666

YORUK ALI

Süt reçeli çok ilgi görüyor

Muğla’nın en popüler restoranlarından biri olarak gösterilen Yörük Ali Restoranı, kendi ürünlerinin çok beğenilmesinden yola çıkarak reçel ve turşu üretimine başlamış. Şirket 35 çeşit reçel ve 20 çeşit turşu üretiyor. Ayrıca patentini aldıkları süt reçeli şirketin en iddialı ürünlerinden biri. Yörük Ali Restoram’mn Sahibi Kerim Dedeoğlu, “Restoranımızı 1999’da açtık. Müşterilerimiz zamanla bizden reçel ve turşu satın almak istediler. Bu talepler karşısında ilk etapta küçük ölçekli bir üretime başladık. İlgi çok artında bizde sürekli yeni ürünler geliştirerek müşterilerimizin taleplerini karşılamaya çalıştık. Şimdi ürünlerimizin ulusal pazarda da tüketicilere ulaştırmayı hedefliyoruz. Bunun için yeni satış noktaları oluşturuyoruz” diyor. Şirketten bayilik almak için istenilen ürün gruplarından alınması yeterli. Ürün maliyetleri dışında herhangi bir maliyet yok.

Telefon: 0252 248 57 53
E-posta: bilgi@yorukali.com.tr

Önceki sayfa 1 2 3 4Sonraki sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu