Bayilik Veren Firmalarİş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Organik bayilik ve franchise fırsatları

TANEDEN

Divan’ın reçel tedarikçisi

Taneden, iki dönem Kütahya belediye başkanlığı görevini sürdüren Mustafa İça ve emekli öğretmen eşi Zafer İça tarafından, üç yıl önce kurulmuş. Şirket reçel, marmelat, tarhana, salça, doğal kurutulmuş meyve, tıbbi aromatik bitki, marmelat ve sirke üretiyor. Taneden’in ayva, alıç ve elma sirkeleri çok büyük ilgi görüyor. Çünkü bunlar ev usulü doğal fermente yöntemiyle üretiliyor. Şirketin ürettiği reçeller de binlerce üretici, ithalatçının faaliyet gösterdiği bu pazarda rakipleri arasından sıyrılıp büyük grupların bile ilgisini çekmeyi başarmış. Örneğin Divan otellerinin Gaziantep şubesi reçel ve marmelatlarını Taneden tedarik ediyor. Mustafa İça, şimdi de İstanbul’daki Divan Ote-li’nden sirke talebi aldıklarını söylüyor. Şirketin ürünleri sadece bunlarla sınırlı değil. Yenilikçi ürünleri de var. Örneğin ter-mo terapi ürünleri bunlardan ilk akla gelenlerden. Bu ürünler yüzde 100 doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan bu termoforlar için patent başvurusu yapılmış. Vişne ve kiraz çekirdeği ile doldurulan torbalar piyasada plastikten üretilen sıcak-so-ğuk su torbalarına alternatif bir ürün olarak gösteriliyor. Sıcak su termoforlarındaki patlama ve yanma gibi riskleri yok. Sıcak kompres için, iç dolgu kılıftan çıkarılııp mikrodalga fırında üç dakika bekletiliyor ve kullanıma hazır hale geliyor…

Web: taneden.com

ŞAHSAR

Yıllanmış sarımsak ekstraktı

Kastamonu merkezli Şahinler yıllanmış sarımsak özü, sarımsaklı sirke, sarımsaklı zeytinyağı, sarımsak cipsi ve çeşitli sarımsak sosları üretiliyor. Bu ürünler Şah-sar markasıyla Türkiye geneline satışa sunuluyor. Şahinler Genel Müdürü Bel-kıs Yılmaz, aynı zamanda Metro marketleri için fason üretim yaptıklarını söylüyor. Sarımsaklı ürünlerin yanı sına organik elma ve armut üretimine başladıklarını belirten Yılmaz, “Bunun için bahçeler kurduk.

Buradan elde edeceğimiz organik meyvelerle hazırlayacağımız ürünleri önümüzdeki yıl piyasaya sunmaya hazırlanıyoruz” diyor. Şahinler, ürünlerinin satışım Türkiye genelinde gerçekleştirecek bayiler arıyor. Bunun için herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Web: sarimsakekstrakti.com

SECRET FARM

Organik bisküvi, galeta…

Kadın girişimci Bircan Erdoğan tarafından İstanbul’da yaklaşık üç yıl önce kurulan Secret Farm, organik bebek bisküvisi, galeta, kurabiye, erişte ve un üretiyor.

Secret Farm’ın Sahibi Bircan Erdoğan, “İç pazarda ürünlerimizi satabilecek organik ve doğal ürünler satan marketler arıyoruz” diyor. Şirketin ürünlerin şu anda 30 satış noktasında satılıyor. Yeni bayilikler için öncelik İstanbul başta olmak üzere gelişmiş il ilçelerde olacak. Bayilik için herhangi bir şart yok.

Telefon: 0212 424 49 39
E-posta: info@secretfarm.com.tr

GOLECHA

4 renkli saç kınası

Genç girişimci Ömer Faruk Yavaş, Türkiye distribütörü olduğu doğal Hint kınası için Türkiye genelinde bayilikler oluşturacak. Bayilik için küçük bir stant ve bir miktar ürünün alınması yeterli. Golec-ha markasıyla satışa sunulan kınaların saç için kullanılan 4 farklı rengi bulunuyor. Ayrıca geçici dövme için kullanılan 11 çeşit vücut kınası bulunuyor.

E-posta: mehlikavurgun@gmail.com

TAHTAO

Organik oyuncaklara ilgi artıyor

Tahtao markalı organik oyuncaklar, oyuncak ustası Uğur Rize tarafından tasarlanıp üretiliyor. Tahtao’nun geleneksel oyuncaklar, hayvan figürleri ve tekerlekli araç olmak üzere 3 farklı ürün grubu altında 25 modeli var. Şirketin atölyesi İstanbul Ümraniye’de bulunuyor. Üretimde renksiz bir koruyucu cila ile ahşabın doğal halini kullandıklarının belirten Uğur Rize, renkli ürünlerde ise tamamen su bazlı ve zararsız içeriğe sahip boyalar kullandıklarını vurguluyor.

Tahtao, şu sıralar okul öncesi eğitime yönelik yenilikçi oyuncaklarını piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Tahtao markalı oyuncaklar belli başlı oyuncak mağazalarında satılıyor. İlk kez kendi mağazalarını açmaya hazırlandıklarını belirten Rize, “Franchise altyapımızı tamamladıktan sonra Tahtao adıyla mağazalar açmayı hedefliyoruz. İlk etapta turistik bölgelerde mağazalar açacağız” diyor.

Telefon: 0216 612 41 54
E-posta: info@tahtao.com

BALYA ORGANİK HEALTH FOOD STORE

Market ve kafe iç içe

Balya Organik Health Food Store’da kafe ve market konsepti bir arada kullanılıyor. Mağazada organik ve doğal ürünler kullanılarak hazırlanmış salata, sandviç, çorba ve tatlıların yanı sıra taze sıkılmış sebze ve meyve suları sunuluyor. Bunların yanı sıra zeytinden bakliyata, baharatlardan kişisel bakım ürünlerine kadar 40 çeşit organik ürünün satışı yapılıyor. Balya Organik, Sinan Tüzer tarafından İstanbul Cihangir’de açılmış. Şirket, franchise altyapısını hazırladıktan sonra yeni şubeler açmayı hedefliyor.

Telefon: 0212 252 35 82
E-posta: balyaorganik.com

KADİR GÜLER KESE

Doğal yüz ve vücut kesesi

Kadir Güler Kese Bursa’daki üretim tesisinde peeling yüz ve vücut bakım keseleri üretiyor. Ayrıca isteyen müşterilerine kişiye özel ürünler üretebiliyor. Bunların yanı sıra Mardin’de geleneksel yöntemlerle doğal bittim sabunu ürettiriyor. Üretiminin bir bölümünü Fransa, İngiltere, Yunanistan ve Azerbaycan’a ihraç eden şirket Türkiye’de ise Bursa’daki mağazası ve bayileri aracılığıyla müşterilerine ulaşıyor. Söz konusu ürünlerin kavak ağacı ve sisal bitkisinden üretildiğini belirten Kadir Güler, “Doğal ürünlerimize çok fazla ilgi var. Müşterilerimize daha çok noktada ulaşmak için yeni bayilikler oluşturacağız” diyor. Bayilik için özel olarak tasarlanmış bir stant almanız yeterli. Ürünlerle birlikte bir standm bedeli bin 200 TL.

Telefon: 0224 361 66 66

FORTUNE

Ölüdeniz çamur ve tuzu

Ürdün Amman merkezli Fortune, Ölü-deniz’in doğal çamur ve tuzundan kozmetik ürünler üretiyor. Şirket yetkililerinden Abuein Abdul Karim, “Ürettiğimiz doğal kozmetik ürünlerini önemli bir bölümünü ihraç ediyoruz” diyor. Söz konusu ürünleri Türkiye pazarına da sunmayı hedefleyen şirket bu doğrultuda temsilci arıyor.

Telefon: 0092 64 022 524
E-posta: kareem@deadseafortune.com

JUICE PLANET

Sağlıklı içecekler….

Doğal beslenmeye özen gösterenlerin ilgi duyduğu Juice Planet’te taze sıkılmış meyve ve sebze suları bulunuyor. Şirket, 2008’de İzmir’de kurulmuş. İlk franchise şubesini 2008’de açan şirket şimdi yeni yatırımcılar arıyor. Juice Planet’in franchise giriş bedeli 10 bin dolar.

Sürekli franchise bedeli ise 300 dolar. Reklam katkı payı olarak cirodan yüzde 2 pay alınıyor. Bir şube için ortalama 40 bin dolar işletme sermayesi gerekiyor. İşyeri için 40-80 metrekarelik bir yer yeterli.

Telefon: 0231 2445 91 93
E-posta: info@juiceplanet.com.tr

ALUÇDAĞI

Baharatları dikkat çekiyor

Ankara Kızılcahamam merkezli İksat Gıda, Aluçdağı markasıyla et ürünleri, unlu mamuller ve * baharat (Adaçayı, beyaz haşhaş, sumak, karabiber, kekik, karanfil, çörek otu, Hindistan cevizi, mahlep…) üretiyor. Şirketin Ankara, İstanbul ve Konya’da satış noktaları bulunuyor. Yeni bayilikler için öncelik büyükşehirler-de olmak üzere Türkiye genelinden gelecek tüm talepler değerlendiriliyor.

Telefon: 0312 736 15 19
E-posta: info@alucdagi.com

Önceki sayfa 1 2 3 4Sonraki sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu