Bilim - Teknoloji - İnovasyon

Mobil Uygulama Fikriniz Var, Peki Şimdi Ne Olacak?

Hani olur ya, düşünürken veya sohbet sırasında bir anda aklınıza bir mobil uygulama fikri gelir. Şöyle bir şey olsa, bunu da cep telefonlarında çalışacak şekilde kurgulasak dağıtsak dersiniz. Çok güzel, peki ya sonra? Bu çabanın deneyim, iş gücü ve çalışma süresi olarak neye karşılık geleceği, arka planda yer alması gereken süreçlerin ne kadar sürede kurgulanabileceği, kısacası sizin için ne ölçüde zahmetli olacağı konusunda fikriniz var mı? Ninehertz sitesinde bu sorulara cevap verebilecek çok güzel bir infografik hazırlamışlar.

Mobil Uygulama Fikriniz Var

Örneğin mobil platforma özel bir uygulamanın hazırlanması ve yayımlanması ortalama 18 hafta sürüyormuş. Basit bir uygulama hazırlayacaksanız 300 saati, birçok platformda çalışacak karmaşık bir uygulamayı hayata geçirecekseniz en az 900 saati gözden çıkarmanız lazımmış. Maliyetler de 3 bin dolardan başlayıp 250 bin dolara kadar tırmanıyor. İnfografiği detaylı olarak incelemek ve hatta çıkış alıp duvarınıza asmak isterseniz yüksek çözünürlüklü halini theni-nehertz.com/insight-of-mobile-app-development-process adresinde bulabilirsiniz.


Ninehertz’in paylaştığı infografikte yer alan bilgilere göre bir mobil uygulamayı olgunlaştırmanın maliyeti 3 bin dolarla 250 bin dolar arasında değişiyormuş.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu