Bilim - Teknoloji - İnovasyon

Kaliteli Bir Oyun Yapmak Neye Benzer?

Bilgisayar oyunu tutkunlarının çoğunun hayalinde bir yerinden bu sektöre adım atmak ve etkileyici oyunların yapımında pay sahibi olmak vardır. Diğer yandan sektörün içindekiler de bu işin aslında o kadar keyifli olmadığını, birçok fedakârlık gerektiren ve çoğu zaman düşünüldüğünün aksine eğlenceden uzak bir çaba olduğunu söyleyip durur.

kaliteli oyun yapmak

İşte bu konuyu açıklığa kavuşturmak adına bu alanda uzun yıllar çalışan Matthew Burns “The Writer Will Do Something” adlı etkileşimli bir oyun tasarlamış. Oyunda milyon dolarlık bir oyun projesinin metin yazarı olarak kendinizi bir krizin ortasında buluyorsunuz. Ardından oyunun programcısıyla, tasarımcısıyla, proje yöneticisiyle, yapımcısıyla mevcut sorunları tartışarak yapacağınız seçimler eşliğinde en iyi sonuca ulaşmaya çalışıyorsunuz. Bunu yaparken de aslında bir oyun tasarlarken ve hayata geçirirken nelerle uğraşmanız gerektiğini gayet güzel görüyorsunuz.


Metin bazlı seçeneklere dayanan bu oyunu mrwasteland.itch.io/twwds adresini ziyaret ederek oynayabilirsiniz.

The Writer Will Do Something, bir oyun yapımcısının gerçekte ne gibi sıkıntılarla uğraşmak zorunda olduğunu görmeniz için hazırlanmış, ilginç bir oyun.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu