Bilim - Teknoloji - İnovasyon

Doğru güvenlik kamerası nasıl seçilir?

Evinize veya iş yerinize kamera taktırmak mı istiyorsunuz?

GÜVENLİK kameraları artık hayatımızın bir parçası. Evlerimiz, iş yerlerimiz, okullarımız, kısaca akla gelen hemen her yer kameralar tarafından anbean izleniyor. Peki doğru güvenlik kamerası nasıl seçilir? Elbette kullanılacağı yere ve ihtiyaca göre karar verilmesi gerekir. Mesela kameranın kapsama alanı önemli bir faktördür. Evinizin ya da iş yerinizin çevresini izlemek için ihtiyacınız olan kapsama alanına ve her kameranın görüş açısına bağlı olarak, birden fazla kamera veya çoklu paket satın almanız gerekebilir. Bu nedenle ihtiyacı belirleyerek yola çıkmak gerekir. Dış mekan güvenlik kamerası seçimi yaparken önemli bir diğer kriter ise kameranın çözünürlüğüdür. Kamera çözünürlüğü ne kadar yüksek olursa, görüntüler o kadar net ve kolay anlaşılır olacaktır. Gece görüş özelliği de birçok kullanıcı için gereklidir. Eğer yüksek kaliteli bir görüntü elde etmek istiyorsanız kızılötesi (IR) teknolojisine sahip bir kamera satın almanızda fayda vardır. Kameranın kayıt kapasitesi, mobil cihazla kameraya erişim olanağı, kablosuz özelliği, enerji tasarrufu, kamera yakınlaştırma, kaydırma ve eğme gibi özelliklerin de göz önünde bulundurulması gerekir. Eğer evinize veya iş yerinize kamera taktırmak istiyorsanız, fikir vermesi açısından birkaç iyi modeli bu yazıda bir araya getirdik.

ALEXA İLE UYUMLU
Amazon Alexa Uyumlu Nest Açık Güvenlik Kamerası

Amazon Alexa ile uyumlu olan bu kamera mikrofon ve dahili hoparlöre sahip. Zor hava koşullarına dayanıklı bu model tamamen cam mercekle kaplanmış. Ayrıca yüksek kaliteli görüntüler için gece ve gündüz net biçimde 1080p HD kayıt yapabiliyor.

TAK ÇALIŞTIR
Amcrest 720P HD Över Analog 8CH Video Güvenlikli Kamera Sistemleri

Hızlı kurulum avantajına sahip olan bu sistem, tak ve çalıştır özelliği sunuyor. Çeşitli yapılandırma alternatifleri de mevcut. 2 TB sabit disk sürücüsü özelliği sayesinde, 360 saate kadar izleme imkânı sağlayan bu video güvenlik sistemi, USB yedekleme imkanı da sunuyor.

BULUTA KAYDETME İMKANI
Foscam FI9805P 960P Dış Mekan HD Kablosuz İP Kamera

Bu ‘bullet’ tarzı dış mekan izleme sistemi, Full HD video çözünürlüğü için 1.3MP ve 4 mm objektif özelliğine sahip. Görüntülerinizi Foscam bulutuna (ücretsiz deneme sürümü dahil] ya da doğrudan bilgisayarınıza kaydedilebilme imkanı sunuyor.

90 FT GECE GÖRÜŞ MESAFESİ
Hikvision DS-2CD3132 CCTV Kamera

Çeşitli lens alternatifleri mevcut olan bu ‘dome’ tarzı kamera, farklı yerlere monte edilebiliyor. 1080p HD video olanağı sağlayan kompakt bir tasarımı olan kamera, 3MP ve 2.8mm lens ile 90 ft’e kadar gece görüş mesafesine sahip.

CANLI BAĞLANMA ÖZELLİĞİ VAR
Arlo Akıllı Ev Güvenlik Kamera Sistemi

Tekli ya da çoklu paketler halinde tüm izleme ihtiyaçlarını karşılayan bu kablosuz güvenlik kamerası, PC’nize, akıllı telefonunuza ya da diğer teknolojik cihazlarınıza canlı olarak bağlanabilme özelliği ile öne çıkıyor. HD video özelliği de sağlayan model, hareket odaklı uyarıları akıllı telefonunuza iletebiliyor.

NET GÖRÜNTÜ VERİYOR
Sensormatic Adt 0c810adt 0c810 Kapalı Açık Wifi Kamera

Sensormatic Adt 0c810adt 0c810

ADT Pulse sistemiyle uyumlu olan bu kamera WiFi özelliği barındırıyor. Ev izleme çözümü olarak bağımsız kullanılabiliyor. Oldukça net özellikte görüntüler için yüksek kaliteli djjital görüntü sensörüne ve entegre bir mikrobilgisayara da sahip.

FOTOĞRAF ÇEKMEYE UYGUN
Swann SWPRO-760CAM Süper Geniş Açılı Güvenlik Kamerası

Bu bullet stili güvenlik kamerası, hem gündüz hem de gece fotoğraf çekmek için uygun. Profesyonel kalitede ve geniş açılı bir mercek sunan bu model oldukça da dayanıklı. Zor hava koşullarına uygun. RCA konektörü de bulunan kamera, 98 ft’e kadar gece görüş mesafesine sahip.

KURŞUN GEÇİRMEZ
Amcrest 960H Video Güvenlik Sistemi

Tüm hava koşullarına karşı dayanıklı, üstelik de kurşun geçirmez kamerası ile altı güne kadar sürekli ve yüksek çözünürlüklü kayıt yapabiliyor. TB’a kadar genişletilebilen 500 GB’lık bir sabit disk ile birlikte satılıyor.

Ürün Dirier

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu