Kripto Paralar

BJK token için beklemede

Beşiktaş coin

Token pazarı her geçen gün biraz daha büyüyor. Süper Lig hatta Birinci Lig takımlarımız birer ikişer kendi tokenlarını pazara sürüyorlar. Bu hem kulüpler açısından çok önemli bir yeni kazanç kapısı, hem de yatırımcı açısından farklı bir alan.

Konu tabi sadece futbol kulüpleri özelinde büyümüyor. Sporun birçok alanında tokenlar piyasaya sürülmeye başlandı. Türkiye’de Trabzonspor ve Galatasaray peş peşe token çıkararak gelir kalemlerini çeşitlendirdiler. Kısa süre öne bu alana Fenerbahçe de katıldı, vergisiz bir kazanç olması itibariyle token pazarı ciddi bir ilgi çekiyor. Gelirlerin net olması hem yatırımcı hem de token çıkaran taraf için önemli bir gösterge. Bu üç takımın tokenlarının ortak özelliği ise Fransız Socios çıkışlı olması.

Bu arada hemen hatırlatalım, Fenerbahçe tokenlarının çıkışı noktasında çok ciddi iddialar oldu. Özellikle kulübün bu işten büyük gelir kaybına uğradığı konuşuldu, ilginç olan ise bu iddialara karşılık ne başkan ne de Fenerbahçe yönetimi iddiaları yalanlamadı. Tabi token işi SPK veya farklı bir kurum tarafından denetlenmediği için konuşulanlar iddiadan öteye gidemedi.

Ancak bizim asıl merak ettiğimiz üç büyük kulübün yıllık yüz milyonlarca lira token geliri için düğmeye bastığı bir dönemde BJK tarafının bu konuda hala beklemede olması. Öğrendiğimize göre BJK yönetimi uzun bir süredir yerli token üreticisi ile temastaymış. Süreç içinde rakamlar konuşulmuş, pazarlıklar yapılmış. Hatta dönem dönem el sıkışma noktasına da gelinmiş. Ancak tüm bu gelişmelere karşın BJK yönetimi token konusunda hala beklemede kalıyor. Bakalım BJK yöneticileri bu konuda somut adımı ne zaman atacak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu