Bilim - Teknoloji - İnovasyon

Bellek Kartları Bir Üst Seviyeye Atladı

Bellek kartları birçok mobil cihazda kapasite artırmak için kullanılan yegâne seçenek olarak öne çıkıyor. Siz de telefonunuzda veya tabletinizde dosyalarınızı koyacak yer sıkıntısı yaşıyorsanız, SanDisk’in geçtiğimiz ay duyurduğu 200 GB kapasiteye sahip mic-roSD kartlar ilginizi çekebilir. Neredeyse piyasada satılan bazı di-züstü bilgisayarlardan bile daha fazla depolama kapasitesi sunan kartın tırnak ucu kadar alana sığdırabildiği veri miktarı gerçekten etkileyici. Gerçi 400 dolarlık fiyat etiketiyle yanına yaklaşmak da biraz zor ama olsun, zaman her şeyin ilacı.

Bellek Kartları

Bu arada Sony de ilginç bir çıkış yaparak, ses sinyalini daha kayıpsız ilettiği için bir kabloya gözü kapalı 1000 dolar veren müzik tutkunları için ilginç bir ürün çıkardı: Premium Sound temalı mic-roSD kart. Veri okuma sırasında ortaya çıkan elektronik gürültüyü azalttığını iddia eden kart, Japonya’da benzer kapasitedeki örneklerinin 5 katı fiyatla tüketicilere sunulacak. Alan olur mu? Sony de bilmiyor, ama bir deneyelim demişler. Bakalım…


Geçtiğimiz ay Sandisk’in 200 GB’lık microSD kartını duyurmasının ardından, Sony de müzik tutkunlarına özel bir kartla ortaya çıktı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu