Haberler

50 TL’ye sigortalanabilirsiniz

SİGORTA şirketleri uzun zamandır kadınlara özel kritik hastalıklar sigortası ürünü satıyor. Bu ürün sayesinde kadınlar “kadın kanserleri” olarak adlandırılan meme, rahim, rahim ağzı, rahim içi, yumurtalık kanserleri ile vajina, vulva tümörleri gibi önemli hastalıklara karşı kendilerini sigorta koruması altına alabiliyorlar. Üstelikte tüm kritik hastalıklar sigortalarında olduğu gibi teminat bedelini bütçenize uygun olarak siz belirliyorsunuz. Hali hazırda az sayıda sigorta şirketinin çıkarttığı bu ürünlerde fiyatlar oldukça makul seviyelerde. Yaşa ve sizin istediğiniz teminat tutarına göre primler değişiyor, örneğin 30 yaşındaki bir kişinin 20 bin TL’lik bir sigorta yaptırması durumunda yıllık sigorta primi 57 TL iken, 50 yaşındaki birinin primi 144 TL’ye çıkıyor. Teminat tutarını 100 bin TL’ye kadar çıkarabiliyorsunuz. Bu sayede kadın kanserlerinden birine yakalandığınızı doktor raporları ile belgelemeniz durumunda teminat tutarı kadar para hesabınıza yatıyor. Parayı istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.

Kadınlara özel kritik hastalıklar sigortasının yaygınlaşabilmesi için sigorta şirketleri tanıtım yapıyor. Sigortacılar son yıllarda primleri son derece cüzi olan bu ürüne talepte artış yaşandığını söylüyorlar. Sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında hayata geçirilen bu ürünlerin temel amacı, kadınlarda görülen kanser türleri içinde en yaygın olanları teminat altına alabilmek. Bugün resmi verilere göre Türkiye’deki her sekiz kadından biri meme kanserine yakalanıyor. En yaygın kanser türleri içinde meme kanseri ikinci sırada. Ve bu kanser türünde erken teşhis halinde tedavide yüzde 98 başarı sağlanıyor. Sigorta şirketleri erken teşhisle tedavi edilebilecek kadın kanserlerini bu nedenle uygun prim tutarlarıyla sigorta şemsiyesi altına aldıklarını söylüyorlar…

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK
KEMİK ERİMESİ DE DAHİL

Anadolu Hayat Emeklilik 18-50 yaş arasındaki kadınlar için “Kadına özel Kritik Hastalık Sigortası” ürünü çıkarttı. Sigorta sayesinde kadınlar meme, rahim, yumurtalık gibi kadın kanserlerinin yanı sıra kemik erimesi gibi kadınlarda daha sık görülen hastalıklara karşı da güvence sağlıyorlar. Firmanın Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, bu üründe bazı kanser türlerinde, kansere zemin hazırlayan hücresel yapı değişikliklerinin teşhisi durumunda da toplu para imkânı sunduklarını söylüyor. Kadına özel Kritik Hastalık Sigortası ürününün söz konusu hastalıkların teşhisi anında sunduğu toplu para güvencesi ile maddi destek sağladıklarını söyleyen Ertürk, “Bu ürünümüzü şirketimizin odaklandığı müşteri gruplarından biri olan kadınlara özel olarak konumlandırdık. İçerdiği yaşam kaybı teminatıyla sevdiklerinin kendilerini güvende hissetmelerini sağlıyor” diyor.

Anadolu Hayat Emeklilik’in bu ürününe sahip 20 bin kadın var. Firma ayrıca kadınlara yönelik ilk emeklilik planı olan Ev Hanımları Emeklilik Planı ile 2005’ten beri sosyal güvencesi olsun olmasın tüm kadınlara çeşitli avantajlarla bireysel emeklilik sistemine girme imkanı sağlıyor. Plana dahil olan kadınlar ücretsiz acil ambulans ve sağlık danışmanlığı hizmeti, anlaşmalı sağlık kuruluşlarında indirim, sosyal güvenlik danışmanlığı ve yatırım danışmanlığı gibi ek faydalardan da yararlanabiliyor.

BNP PARIBAS CARDIF
90 GÜN MUAFİYETİ VAR

BNP Paribas Cardif, kadınlara özel kritik hastalıklar ürünü olan Kadına Değer Sigortası’nı çıkarttı. Ayrıca ücretsiz danışmanlık hizmeti de sunduklarını söyleyen firmanın Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Sertsöz, “Meme, rahim, rahim ağzı, rahim içi, yumurtalık, yumurtalık tüpü kanserleri ile vajina ve vulva tümörleri Kadına Değer Sigortası ürünümüz kapsamında. Bu ürünümüzü 18-59 aralığında olan her kadın yaptırabiliyor” diyor. Sigortalının tehlikeli hastalık teminatından faydalanmaya hak kazanılabilmesi için 90 günlük muafiyet süresini doldurması gerekiyor.

Tehlikeli hastalıklar tazminatının ödenebilmesi için sigortalının 30 günlük bekleme süresi bulunuyor. Kanser hastalığının günümüzün en önemli sağlık sorunlarının başında geldiğini ifade eden Sertsöz, bu hastalığa ilişkin dünyadan ve Türkiye’den şu verileri paylaşıyor:

“Dünya Sağlık örgütü verilerine göre, her yıl dünya çapında yaklaşık 19 milyon kişiye kanser teşhisi konuyor. Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 9.9 milyonu buluyor. Türkiye’ye baktığımızda yılda 233 bin kişinin kansere yakalandığını görüyoruz. Son yıllarda artan teşhisleri incelediğimizde, meme kanseri dünyada birinci, Türkiye’de ise en sık rastlanan ikinci kanser türü. Bu önemli sağlık sorununun, erken teşhis edildiğinde önlenebildiğini ya da erken aşamada başlayan tedavinin yaşam kalitesine çok şey kattığını görüyoruz. Kadına Değer Sigortası aracılığıyla sağladığımız maddi destekle, tedavi masraflarını ve hastalık sebebi ile oluşabilecek gelir kayıplarını bu kapsama alıyoruz. Ayrıca kadınların mamografi kontrollerini aksatmamalarını sağlayacak avantajlı hizmet paketleri de sunuyoruz.”

FIBAEMEKLILIK
KADINA ÖZEL PEMBE KURDELE

Fibaemeklilik’in kadınlara özel Pembe Kurdele Hayat Sigortası ürünü var. Ürün kadınlara özel kanser hastalıkları için tedavi sırasında ve sonrasında finansal destek sağlıyor. Meme kanseri haricinde rahim, rahim ağzı, rahim içi, yumurtalık kanserleri, tüpler ve vajina/vulva tümörleri poliçe kapsamında. 18 ve 65 yaş aralığında, Fibaemeklilik risk kabul şartlarına uygun tüm kadınların, Pembe Kurdele ürününden yararlanabildiği bilgisi paylaşan firma, bu ürünü çıkartma amacını ise şöyle özetliyor: “Teminat altına aldığımız kadın kanserlerinden herhangi biri ile karşılaşılması halinde tek seferde ödediğimiz teminat tutarı ile destek sağlıyoruz. Finansal destek tedavi masrafı, evde bakım, tatil ihtiyacı, rehabilitasyon veya psikolojik destek başta olmak üzere sigortalı tarafından dilediği gibi harcanabiliyor. Meme kanseri başta olmak üzere, kadınlara özgü kanserlerin iyileşme oranlarının artmasında, erken teşhisin büyük önemi var.

Meme kanseri, Türkiye’de en yaygın kanser türü olup her sekiz kadınımızdan biri bu hastalığa yakalanma riskine sahip. Ancak meme kanseri, erken teşhis edildiğinde yüzde 98 oranında tedavi edilebiliyor. Misyonumuz, kadınların bu ürünü alarak farkındalıklarını artırmak, bilinçlenmelerini Fibaemeklilik Pembe Kurdele ürününden elde ettiği gelirin önemli bir kısmını AÇEV’in (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) yürüttüğü “Kadınların Eğitimi, Ailelerin Sağlığı ve Mutluluğu” kampanyasına bağış olarak aktarıyor.

300 TL prim öde, 81 TL geri al

Vergi mükellefi veya belirli ücret karşılığında çalışıyorsanız satın almış olduğunuz hayat sigortası ürünü ile vergi indiriminden yararlanabiliyorsunuz. Vergi Kanunu maddelerinde hayat sigortasına dair vergi avantajı koşulları da açıkça belirtiliyor. Buna göre, ücretli olarak çalışan mükellefin ödeyeceği hayat sigortası primi, ilgili ayda elde edilen brüt ücretin yüzde 15’i, yıllık beyana tabi vergi mükelleflerinin ise beyan edilen yıllık gelirin yüzde 15’i oranında ve aynı zamanda, asgari ücretin yıllık brüt tutarını aşmamak kaydıyla içinde bulunulan aydaki vergi dilimine göre yüzde 15-40 arasında değişen oranlarda gelir vergisi matrahından indirilebiliyor.

Buna göre örneği; 6 bin TL aylık brüt ücret alan bir çalışan, ödediği 300 TL’lik prim tutarının tamamını gelir vergisi matrahından indirebilir. Çünkü ödediği prim tutarı aylık brüt ücretinin yüzde 15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmıyor. Buna göre aylık ödenen 300 TL’lik prim karşılığı 81TL vergi avantajı elde edebilirsiniz. Böylece aylık prim tutarının size net maliyeti 219 TL’ye iniyor.

Yaşa göre prim ödeniyor

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK

Kadına Özel Kritik Hastalık I Sigortası’na sahip olabilmek için ödenmesi gereken prim tutarı kişinin yaşı ve ürün kapsamında sunulan üç farklı teminat paketine göre farklılaşıyor. Prim ödemeleri aylık veya yıllık dönemlerde yapabiliyor. Örneğin, 30-40 yaş aralığındaki bir kadın 25 bin TL kritik hastalık teminatı ve 50 bin TL vefat teminatı içeren üründen 19 ile 32 TL arasında değişen aylık prim tutarları ile yararlanabiliyor.

BNP

Kadına Değer Sigortası’nda tanımlanmış üç farklı hizmet paketi var. Paket fiyatları seçilen teminat tutarına göre değişiyor. Birinci paket 180 TL, ikinci paket 300 TL, üçüncü paket ise 480 TL olarak belirlenmiş. Sigorta yaptıracak olanlar isterlerse bu tutarları peşin ya da dokuz taksitte ödeyebiliyor.

FİBA EMEKLİLİK

Pembe Kurdele paketinde primler, yaş ve teminat alternatiflerine göre belirleniyor. 20 bin TL kadın kanserleri teminatı içeren paket I üzerinden örneklendirildiğinde 30 ® yaşında bir sigortalının yıllık 57 TL, 40 yaşındakinin 144 TL, 50 yaşındakinin ise 144 TL ödemesi gerekiyor. Bu tutarı kişi dilerse sekiz eşit taksitle de ödeyebiliyor. Belirtilen bu yaş grupları için Kadın Kanser Teminatı 100 bin TL’ye kadar çıkartılabiliyor.

ESİN ÇETİNEL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu