Bilim - Teknoloji - İnovasyon

Yaratıcı fikirler yatırım bulacak

yaratici fikirlerÜniversite ve sanayi işbirliği gelişiminde önemli bir rol oynayan TET Ar-Ge Proje Pazarı Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin yanı sıra Hong Kong University of Science and Technology ve şimdiye kadar binlerce Ar-Ge Projesini destekleyen EUREKA işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Etkinlik, sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirecek.

Proje Baharı olarak da bilinen etkinliğe 14 Şubat 2014’e kadar başvuran projeler; sektör temsilcileri, akademisyenler ve ilgili uzmanlardan oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Seçilen projeler ise 26 Mart 2014 tarihinde yapılacak Proje Baharı’nda potansiyel yatırımcısıyla buluşma fırsatı yakalayacak. Girişimciler ve akademisyenler için projelerini üretime dönüştürme fırsatı sunan etkinlikte ayrıca 4 farklı kategoride ödüller dağıtılacak.


Bilgi ve iletişim Teknolojisi Uygulamaları, Enerji Üretim iletim ve Dağıtımına Yönelik Uygulamalar, Çevre ve Enerji Verimliliği Uygulamaları ve Diğer olmak üzere dört farklı kategoride dereceye giren ilk 3 Ar-Ge projesi sahibine sırasıyla 20 bin TL, 10 bin TL ve 7 bin 500 TL’lik nakdi ödüller verilecek. TET Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, sürdürülebilir ihracata ulaşmanın katma değerli üretimle, katma değerli üretimin ise AR-GE ve inovasyon ile mümkün olabileceğini belirtiyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu