Pazartesi , Ocak 21 2019
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Yaratıcı fikirler yatırım bulacak

Yaratıcı fikirler yatırım bulacakyaratici fikirlerÜniversite ve sanayi işbirliği gelişiminde önemli bir rol oynayan TET Ar-Ge Proje Pazarı Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin yanı sıra Hong Kong University of Science and Technology ve şimdiye kadar binlerce Ar-Ge Projesini destekleyen EUREKA işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Etkinlik, sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirecek.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Proje Baharı olarak da bilinen etkinliğe 14 Şubat 2014’e kadar başvuran projeler; sektör temsilcileri, akademisyenler ve ilgili uzmanlardan oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Seçilen projeler ise 26 Mart 2014 tarihinde yapılacak Proje Baharı’nda potansiyel yatırımcısıyla buluşma fırsatı yakalayacak. Girişimciler ve akademisyenler için projelerini üretime dönüştürme fırsatı sunan etkinlikte ayrıca 4 farklı kategoride ödüller dağıtılacak.

Bilgi ve iletişim Teknolojisi Uygulamaları, Enerji Üretim iletim ve Dağıtımına Yönelik Uygulamalar, Çevre ve Enerji Verimliliği Uygulamaları ve Diğer olmak üzere dört farklı kategoride dereceye giren ilk 3 Ar-Ge projesi sahibine sırasıyla 20 bin TL, 10 bin TL ve 7 bin 500 TL’lik nakdi ödüller verilecek. TET Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, sürdürülebilir ihracata ulaşmanın katma değerli üretimle, katma değerli üretimin ise AR-GE ve inovasyon ile mümkün olabileceğini belirtiyor.

  Darüşşafaka Robot Kulübü
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Gece gören mobil haritalama sistemi

Mitsubishi Electric, yol yüzeyleri ve yol kenarı özellikleri hakkında 3D konumlandırma verileri toplamak üzere araca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir