Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Whatsapp İle 33 Milyardolar Buharlaştı

Whatsapp İle 33 Milyardolar BuharlaştıFACEBOOK’A 19 MİLYAR DOLARA SATILAN WHATSAPP’IN YARATTIĞI FURYA, MOBIL OPERATÖRLERİ YAKLAŞIK 33 MİLYAR DOLAR GELİR PASTASINDAN MAHRUM BIRAKTI.

Sadece 50 çalışanıyla 450 milyon üyeye ulaşan mesaj uygulaması Whatsapp, Facebook’a 19 milyar dolara satıldı. Bu rakamın ardında VVhatsapp’ın her yıl katlanarak artan üye sayısı ve bu üyelerin özellikle ‘milenyal’ olarak adlandırılan genç kitleden oluşması yatıyor. Ancak asıl etki, Whatsapp’m SMS’i tarihe gömecek bir potansiyel ile mesaj alışkanlıklarını değiştirmesi.

Whatsapp
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Öyle ki, bu değişiklik kablosuz, mobil operatörlere milyarlarca dolar gelirden mahrum bırakmış durumda. Araştırma şirketi Ovum’a göre Verizon, Vodafone ve diğer dev operatörler Whatsapp devrimi ile 33 milyar dolarlık bir SMS gelirinden oldu. 2016 yılında bu rakamın 54 milyar dolara çıkması bekleniyor. Whatsapp ile birlikte SnapChat gibi uygulamaların da milyonlarca kullanıcıya ulaşması operatörleri endişelendiriyor. Vodafone’un belki bir tesadüf de olsa aynı tarihlerde yüzde 45 hissesini Verizon’a 130 milyar dolara satması, yeniliklere karşı operatörlerin güçlerini birleştirmesi olarak yorumlandı.

 

  Vantilatör Neden Serin Hissettirir?
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Gece gören mobil haritalama sistemi

Mitsubishi Electric, yol yüzeyleri ve yol kenarı özellikleri hakkında 3D konumlandırma verileri toplamak üzere araca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir