Pazar , Mart 18 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Uzun Burunlu Dinozorlar Gerçekmiş

Uzun Burunlu Dinozorlar Gerçekmişuzun burunlu dinazorBilimsel adı Qianzhou$aurus sinensis olan bu dinozor türüne uzun burnundan dolayı bilim insanları Pinokyo rex takma adını verdi. Pinokyo rex’in diğer Tyrannosaurus farklı olarak öne doğru uzun başları, uzun ve ince dişleri var. Çin in güney bölgesinde keşfedilen dinozor kalıntıları Çin Jeolojik Bilimler Akademesi nden ve Edinburg Üniversitesinden (İngiltere) araştırmacılar tarafından incelendi. Daha önce de iki tane uzun başlı dinozor fosili bulunmuş, ancak bu kalıntıların yeni bir sınıfa mı ait olduğu yoksa bilinen dinozor türlerinden birinin erken gelişim dönemlerine mi ait olduğu tam olarak anlaşılamamıştı. Hayli iyi korunmuş olan bu son kalıntılar arasında burunlu dinozorların varlığı onaylanmış oldu.
Araştırmacılardan Dr. Junchang Lü bu yeni keşfin daha önce Moğolistan’da bulunan kalıntılarla birlikle uzun burunlu dinozorların Asya’nın büyük bir bölümünde yaşadıklarını gösterdiğini söylüyor. Çalışma Nature Communications”da yayımlandı.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Gelecek Dijital ve Akıllı Fabrikalarda

Dünyanın önde gelen teknoloji firmaları Türk sanayicisini Endüstri 4.0 uyumlu fabrikalar kurmaya davet ediyor. Teknoloji …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir