Perşembe , Kasım 15 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Turistsavar Kamera Uygulaması Yolda

Turistsavar Kamera Uygulaması YoldaBazen popüler bir turistik yerde harika bir manzaraya denk gelirsiniz, dersiniz şu manzarayı güzelce bir filme alayım. Ama ne mümkün… Oradaki herkes sizinle aynı heveste olduğu için poz verenler, özçekim yapanlar, kameranın önünden geçenler derken bir türlü temiz bir görüntü alamazsınız. Adobe, geliştirme süreci devam eden yeni bir kamera uygulamasıyla bu sorunu çözmeye hazırlanıyor.

Turistsavar Kamera Uygulaması Yolda
Uygulamanın “monument mode” özelliği sayesinde, kayıt esnasında kameranız arka plandaki manzarayı önde sürekli hareket eden kalabalıktan ayıracak ve görüntüyü bozan istenmeyen misafirleri otomatik olarak görüntüden kaldıracak. Böylece saniyeler boyunca kimsenin manzaranızın önünden geçmediği, huzurlu bir çekim yapabileceksiniz. Uygulamanın ne zaman çıkacağı henüz belli değil, ama San Francisco’da gerçekleştirilen Adobe MAX konferansında paylaşılan ön gösterimi gayet etkileyici görünüyor. Bunu ve şirketin konferansta paylaştığı diğer sihirbazlık örneklerini bit.ly/ adobemonument adresinde görebilirsiniz.

Adobe firmasının ön gösterimini yaptığı“monument mode” özelliğiyle artık manzarayı kapatan kalabalığı umursamadan doya doya çekim yapabileceksiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

www.myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Drone’dan daha fazlası

Drone’lar (İHA-insansız hava aracı) bazı durumlarda güvenlik gerekçesiyle yasaklanıyor. Ancak drone’lar havada hızlıca hareket ederek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir