Cuma , Kasım 16 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / TritonWear Yardımcı Koçunuz

TritonWear Yardımcı KoçunuzYardımcı Koçunuz

Özellikle atletler için giyilebilir teknoloji geliştirme konusunda çalışmalar yapan Kanada merkezli firma TritonWear, yüzücü gözlüğünün arkasına takılarak antrenman sırasında yüzücünün hızı, attığı kulaç sayısı, kulaç hızı, yüzme ve dinlenme süresi, su altında kat ettiği mesafe ve toplam kat ettiği mesafe gibi on ikiden fazla değişkeni ölçerek gerçek zamanlı verileri yüzücü koçunun akıllı telefonunda veya tabletinde bulunan uygulamasına gönderen küçük bir cihaz.

TritonWear
Fonksiyonu itibariyle adeta bir yardımcı koç görevi üstlenen TritonWear, antrenman esnasında hesap yaparak zaman kaybetmek istemeyen koçlara, yüzücünün teknik konulardaki eksikliklerini daha çabuk görme ve giderme fırsatı sunuyor.

Cihaz, yüzücünün performans ölçümlerini otomatik geri bildirim olarak uygulamasına aktardığı için yüzücü ve koç tarafından ilgili verilerin analiz edilmesine ve sezonluk hedeflerin belirlenmesine olanak sağlıyor. Yurtdışında satılan ve hakkında olumlu geri dönüşler alınan TritonWear’ın satışına Türk iye’de henüz başlanmadı.

http://www.tritonwear.com/

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

www.myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Drone’dan daha fazlası

Drone’lar (İHA-insansız hava aracı) bazı durumlarda güvenlik gerekçesiyle yasaklanıyor. Ancak drone’lar havada hızlıca hareket ederek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir