Perşembe , Kasım 15 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Sesli Simültane Çevirmen: Skype Translation

Sesli Simültane Çevirmen: Skype TranslationSkypeInternet üzerinden sesli görüşmenin öncü uygulamalarından olan Skype, Microsoft tarafından 2011 yılında satın alındı ve 2013 başlarında MSN Live Messenger programının yerine kullanılmaya başlandı.

MSN tarafından alındıktan sonra Skype uygulamasına ücretsiz görüntülü grup görüşmesi (25 kişiye kadar) ve ekran paylaşımı gibi bazı özellikler de eklendi.
Skype yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, 2014 yılı sonuna kadar Skype kullanıcıları, görüntülü görüşmeleri sırasında ücretsiz online simültane çeviri hizmeti de alabilecek. Basın açıklamasında yapılan gösteride, İngilizce konuşan bir Skype kullanıcısı ile Almanca konuşan bir Skype kullanıcısının SkypeTranslate teknolojisi ile nasıl iletişim kurabildiği gösterilmiş. Sesli görüşmelerin simültane çevirisinin başarılı olmasının, iletişim teknolojisinde yeni bir çığır açacağı bir gerçek.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

www.myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Drone’dan daha fazlası

Drone’lar (İHA-insansız hava aracı) bazı durumlarda güvenlik gerekçesiyle yasaklanıyor. Ancak drone’lar havada hızlıca hareket ederek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir