Girişimcilik Haberleri

Saran Online Sosyal Matematik Oyunu Geliştirdi

SOSYAL MATEMATİK OYUNU GELİŞTİRDİ

Saran Online / Sadok Kohen

Portföyünde dünyanın ilk ve tek sosyal bahis sitesi tuttur.com, ajansspor.com, nba.com gibi spor alanında lider servis sağlayıcıları bulunduran Saran Online.

saran online

Marvel Comics’in tüm dünyadaki Türkçeleştirilmiş dijital yayın haklarını da elinde bulunduruyor Şirketin CEO’su Sadok Kohen, sosyal matematik oyunu NumerIQ’i geliştirdi. Basit matematik işlemleri üzerine kurulu olmasına rağmen kurgusal olarak yeni bir board oyunu deneyimi yaşatan NumerIQ, oyunculara hızlı düşünme ve konsantrasyon yetilerini kullandırtarak zihni mantıksal işlem gücü açısından geliştirecek nitelikte. NumerIQ, geliştirilen farklı oyun modları sayesinde, oyuncuların kendi kendileriyle yarışırken arkadaşlarına karşı bire bir olarak da kendilerini sınamalarını sağlıyor.


Oyunun turnuva modu sayesinde herkes tüm dünyaya matematik zekâsı ile meydan okuyabiliyor. Oyun halihazırda Appstore’dan indirilebiliyor ve çok yakında Android cihazlarda da yerini alacak. Kohen, “Artık mobil bir dünyada yaşadığımız için, mobil girişimcilik de tüm konuların merkezinde yer alan bir kavram. Birçok projeyi yaratırken artık “önce mobil” diyoruz. Zira önümüzdeki yıllarda insanların masa başında geçirecekleri zamanın gitgide azalacağını düşünüyoruz” diyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu