Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Sanal Gerçeklik Ölenleri Geri Getirebilir mi?

Sanal Gerçeklik Ölenleri Geri Getirebilir mi?Bu sayfalarda sıkça gündeme getirdiğim sanal gerçeklik gözlüklerinin bir sonraki büyük teknoloji adımı olduğuna, geçtiğimiz ay nihayet bir tanesini canlı canlı deneme fırsatı bulduktan sonra iyiden iyiye ikna oldum. Şirketler piyasaya çıkacak ilk örnekler için gün sayarken, bu ilginç teknolojiye dair hayret verici uygulamaların da ardı arkası kesilmiyor. Bunlardan biri de Paranormal Games’in Oculus VR Jam 2015 yarışması için önerdiği “Project Elysium” adlı proje.

Sanal Gerçeklik
Project Elysium, sanal gerçeklik gözlükleri yardımıyla artık hayatta olmayan yakınlarınızla sizi tekrar buluşturmayı vaat eden bir proje. Her ne kadar bunun ölen kişiyi görselleştirmek haricinde neler sunacağı tam olarak net olmasa da, fikir gelecek açısından ilginç bir potansiyel taşıyor. Bu belki de gelecekte sosyal medya hesaplarımız üzerinde bıraktığımız paylaşımların bir araya getirilmesiyle oluşturulacak sanal benliklerimizin, gelecek nesillerle oturup sohbet edebileceği günlerin ilk adımı. Belki de ölümsüzlüğü ilk olarak bu yönüyle keşfedeceğiz. İlgili haber için bit.ly/projectelysium adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Güvenlikte İnovasyon İçin Kolları Sıvıyorlar

“Yalnızca güvenlikçiden değil, temizlikçiden, çaycıdan bile etkili güvenlik çözümleri bekliyoruz” Tüm sektörlere yön veren teknolojik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.