Girişimcilik Haberleri

MasterCard’ın mobil cüzdan uygulaması

GÖZLÜK Üzerinden Alışveriş

MasterCard’ın mobil cüzdan uygulaması, tüketicilerin daha fazla hız ve esneklik ihtiyacı sonucu ortaya çıkan bir teknoloji. Mobil cüzdan uygulaması ile kullanıcılar, NFC teknolojisi aracılığıyla, temassız özellikli akıllı telefonlarını POS’a okutarak temassız alışveriş yapabiliyor.

mobil cuzdan

Yine cep telefonları üzerinden birçok finansal işlem gerçekleştirebiliyorlar. Mobil ödeme sistemlerinin en büyük avantajlarından bir diğeri, çeşitli nedenlerle banka hesabı olmayan kişileri finans sistemiyle tanıştırması. Cep telefonu kullanıcıları, banka hesapları / kartları olsun ya da olmasın mobil finansal servislerden faydalanabiliyorlar. MasterCard Güney Doğu Avrupa Genel Müdürü Mete Güney, yakın gelecekte internete bağlanabilen her cihazdan alışveriş yapılabileceğini öngördüklerini ve tüketicilerin tüm satınalma deneyimine değer katacak projeler üzerine çalıştıklarını söylüyor.


Buzdolabı, televizyon ya da gözlük üzerinden alışveriş ve ödeme üzerinde çalıştıklarını ifade eden Güney, “Tüketicilerin yakın gelecekte, buzdolapları üzerindeki ekranlardan markete sipariş verip ödeme yapabileceklerini ya da televizyonlarında, bir dizi izlerken, oyuncuların üzerinde beğendikleri giysi ya da aksesuarları kumandanın tek tuşuyla satın alabileceklerini söyleyebilirim” diyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu