Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / L’Oreal “Bilim Kadınları İçin” Projesi

L’Oreal “Bilim Kadınları İçin” ProjesiL’Oreal’in UNESCO ortaklığında uluslararası “For Women In Science” programının bir uzantısı olarak hayata geçirdiği “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” ulusal programına başvurular başladı.

bilim kadinlari26 Aralık 2014 tarihine kadar sürecek başvurular sonrasında Yaşam Bilimleri ve Malzeme Bilimleri alanLarında araştırma yapan üçer genç kadın araştırmacı, 15 bin dolar değerinde birer yıllık burs ile desteklenecek. Burs için hak kazanacak adaylar, akademik özgeçmişleri ve gerçekleştirmek istedikleri araştırma projesinin önemi, niteliği, bilimsel yeniliği ve bilime yapacağı katkı ölçüt alınarak Yaşam Bilimleri ve Malzeme Bilimleri seçim komiteleri tarafından belirlenecek ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu jürisi tarafından onaylanacak.
L’Oreal “Bilim Kadınları İçin” projesi ile kadınların bilime olan katkısını artırmak ve bilim kadınlarına dikkat çekerek toplumsal farkındalık uyandırmayı hedefleniyor. Türkiye’de 2003 yılından bu yana hayata geçirilen ve bugüne kadar 70 genç Türk bilim kadınına destek bursu sağlanan proje ile başarılı kadın araştırmacılar tespit edilerek genç nesiller ile rol modellerin oluşturulması sağlanıyor. Bilim dünyasına destek olunması ve bilim insanlarının güçlendirilmesi de projenin amaçları arasında yer alıyor. Başvurularda, araştırma konularının bilimsel yeniliğinin olması ve bu araştırmaların bilime sağlayacağı katkı ölçüt alınıyor. Bilimsel yetenekleri kanıtlanmış ve doktora derecesine sahip olan 40 yaşından gün almamış T.C uyruklu tüm genç bilim kadınları burs programına başvurabiliyor. Bursa başvurmak isteyen Bilim Kadınları gerekli belgeler, başvuru formu ve program hakkında geniş bilgilere www.loreal.com.tr sitesinden ulaşabilir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Güvenlikte İnovasyon İçin Kolları Sıvıyorlar

“Yalnızca güvenlikçiden değil, temizlikçiden, çaycıdan bile etkili güvenlik çözümleri bekliyoruz” Tüm sektörlere yön veren teknolojik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.