Girişimcilik Haberleri

Kolay randevu ile büyüyecek

Geçen yıl Polonya merkezli DocPlanner Grubu’na katılan DoktorTakvimi.Com; kolay randevu kapsamında, sağlık araştırması yapan kullanıcılarla, sağlık profesyonellerini biraraya getiriyor. Hızlı bir büyüme gösterdiklerini belirten DoktorTakvimi.com CEO’su Cem Yücelten, “2016 ciromuz bir önceki yıla göre yüzde 145 oranında büyüdü. 2017’de de benzer bir büyüme hedefliyoruz” diyor.


DocPlanner Grubu şu anda aylık 20 milyon hasta ve danışana hizmet veriyor ve sistem üzerinden her ay 340 bin randevu alıyor. 30 ülkede bulunan web sitelerinde, 6 milyondan fazla sağlık profesyoneli yer alıyor ve toplamda 2 milyon kullanıcı yorumu bulunuyor. 2012 yılında Polonya’da kurulan ve şu anda Varşova, Barselona, İstanbul ve Roma’daki ofislerinde toplamda 300’den fazla çalışanı olan şirket, Türkiye’de Dok-torTakvimi.com adı altında faaliyet gösteriyor. DocPlanner grubunun bir parçası olan Doktor-Takvimi. Com, kolay randevu kapsamında, sağlık araştırması yapan kullanıcılarla, sağlık profesyonellerini biraraya getiriyor.

4 milyon ziyaretçi

Türkiye’de DoktorTakvimi.com olarak hizmet veren site 4 milyondan fazla tekil ziyaretçiye, Türkiye’deki 151 bin hekimin ve uzmanın tamamı hakkında araştırma yapma imkanı veriyor. Türkiye’nin alanında en büyük online sağlık platformu olarak 30 binin üzerinde hekim ve hastane yöneticisinin üye olarak aktif kullandığı DoktorTakvimi.com, üyelerine ücretsiz web sitesi imkanı da sunuyor.

Site, Sağlık Bakanlığı’nın devlet hastaneleri için MHRS ile verdiği hizmeti, özel sağlık sektörü için yapıyor. 2012 yılında Eniyihekim.com adıyla kurulan sitenin, DocPlanner birleşmesi sonrasında Mart 2016’da adını DoktorTakvimi.Com olarak değiştirdiğini belirten DoktorTakvimi.Com CEO’su Cem Yücelten, “Türkiye’nin en büyük online sağlık platformuyuz. Bu başarıyı; ziyaretçi ve üye sayımızı daha da çoğaltarak ve diğer yandan da sağlık profesyonellerine sunduğumuz hizmetleri genişleterek sürdüreceğiz. DocPlanner Grubu olarak ise Avrupa pazarları dışında faaliyet gösterdiğimiz tüm pazarlarda bir numaralı oyuncu haline gelmek istiyoruz” diyor.

Araştırma yapabilme imkanı

DoktorTakvimi.com ekibine 2016 yılında katılan Cem Yücelten, 37 yaşında. Los Angeles Advanced Computing Institute’de Computer Systems and Programming lisansı, Vlerick Business School’da MBA yapan Yücelten, ilk girişimcilik projesini Los Angeles’ta hayata geçirdi. Sonrasında ise 2014 yılına kadar Doğu Avrupa’nın en büyük moda e-ticaret sitesi olan Stilago’nun kurucu ortağı ve COO’su olarak görev yaptı. Şu anda ise Avrupa’nın en büyük online sağlık platformu olan DocPlanner.com’un Türkiye ayağı olan DoktorTakvimi.com’un CEO’luğunu üstleniyor. internet girişimciliği konusunda tecrübeli olan Yülcelten, şunları anlatıyor:“2012 yılında eniyihekim.com adıyla Altay Tınar tarafından yerli bir girişim olarak kurulan şirketimiz, 2014 yılında çokuluslu DocPlanner Grubu ile birleşti ve bugün grup bünyesinde Dok-torTakvimi.com adıyla faaliyetlerine devam ediyor. Sitemize giren kullanıcılar istedikleri doktor ve uzman ile ilgili araştırmalarını kolayca yapabiliyor. Bu, onların işini de önemli ölçüde rahatlatıyor.”

Sağlık alanı, Türkiye’de oldukça gündemde olan, önemli bir sektör. Hemen hemen herkes bir şekilde online kanallardan sağlıkla ilgili araştırma yapıyor. Biz bu noktada kullanıcılara verdikleri hizmetlerle beraber, arzu eden sağlık profesyonellerine de site üzerinden ve çağrı merkezi aracılığıyla sekreterya hizmetleri sunduklarım dile getiren Cem Yücelten, şöyle devam ediyor: “Şirketimiz oldukça hızlı bir büyüme gösteriyor. 2016 ciromuz bir önceki yıla göre yüzde 145 oranında büyüdü. 201?’de de benzer bir büyüme hedefliyoruz. Çağrı merkezi de dahil olmak üzere, 75 çalışanımız bulunuyor.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu