Cuma , Mayıs 25 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Kızarmış Bilgisayar Sever misiniz?

Kızarmış Bilgisayar Sever misiniz?Düşünün ki yerde bir USB bellek buluyorsunuz, ganimet buldum diyerek bilgisayarınızın USB girişine takıyorsunuz ve birkaç saniye içinde anakartınız-dan gelen acılı cızırtılar eşliğinde bilgisayarınız paranın satın alabileceği en pahalı tencere altlığı haline dönüşüyor. Mümkün mü? Pekala mümkünmüş.

Kızarmış Bilgisayar Sever misiniz
Dark Purple takma adlı araştırmacı, USB girişine takıldığında porta negatif 220 volt elektrik akımı yükleyerek bilgisayarı kullanılamaz hale getiren, görünüş olarak da USB bellekten farkı olmayan bir cihazın gerçek olabileceğini gösteriyor. Adına da “USB Killer 2.0” demiş. Deneme için kurban olarak seçilen IBM ThinkPad’in birkaç saniye içinde ruhunu nasıl teslim ettiğini habrahabr.ru/post/268421 adresindeki videoda görebilirsiniz. Kısacası siz siz olun, kaynağını bilmediğiniz, güvenmediğiniz USB bellekleri kontrol etmeden bilgisayarınıza takmayın.

USB Killer 2.0 adı verilen bu özel cihaz, takıldığı bilgisayarı birkaç saniye içinde kızartıp çalışmaz hale getiriyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Kişiselleştirilmiş araç dönemi

İnsan hayatını kolaylaştırmak için geliştirilen teknoloji, yaşam alanının her alanında olduğu gibi otomotivde de sürüş …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir