Bilim - Teknoloji - İnovasyon

Kalan Pilin Suyunu Sıkan Telefon: Huawei Ascend P7

Akıllı telefon üreticileri, nihayet son güç kırıntısını daha iyi kullanmanın bir yolunu bulmuş gibi görünüyor.görünüyor.

HuaweiAkıllı telefon dünyasında uzun süredir devam eden Apple ve Samsung hegemonyasını kırmak için birçok şirket canını dişine takarak çalışmaya devam ediyor. Bunlardan biri de Çinli bir şirket olan Huavvei. Önceleri daha çok ağ teknolojileri ve ağ altyapıları konusunda uzmanlaşan şirket, son birkaç yıldır tüketici ürünleri pazarına yönelerek tablet ve akıllı telefonlarda da varlığını hissettirmeye başladı. Kendisi Çinli bir şirket olmasına rağmen ürünlerinin ve tasarımlarının Çin malı taklitleri çıkıyor, öyle de popüler.

Huavvei, geçtiğimiz yıl Ascend P6 modeliyle dünyanın en ince akıllı telefon tasarımına imza attıktan sonra bu yıl bunun daha gelişmiş hali olan Ascend P7 modelini duyurdu.Telefon, kendine özgü ince tasarımının yanı sıra bu sınıf ürünlerde görmeye alıştığımız üst uç özelliklerle geliyor. Daha iyi kamera, daha yüksek çözünürlüklü ekran, 4G LTE bağlantı desteği, ince kasa, yüksek kapasiteli pil, dört çekirdekli işlemci gibi.


Ancak Huawei Ascend P7’nin yazılımında ilginç bir özellik daha var: Ultra pil tasarruf modu. Bugüne kadar pili bitmek üzere olan cep telefonlarının garip sesler çıkararak, ekranını ve ışıklarını periyodik olarak yakıp söndürerek, durduğu yerde titreyerek sanki kalan azıcık gücü de bir an önce bitirmek istermiş gibi davranmalarını şaşkınlıkla iz-lemişimdir. Huawei Ascend P7 olaya daha farklı yaklaşıyor. Pil seviyesi %10’a geldiğinde telefonun tüm mobil internet ve kablosuz bağlantılarını kapatıyor, işletim sistemini ve arka plan uygulamalarının tamamını devre dışı bırakıyor. Sadece rehber erişimi, sesli arama ve kısa mesaj fonksiyonlarını erişilebilir halde tutuyor. Böylece kalan %10 pille 3 saate kadar konuşma ve 24 saate kadar bekleme süresi vaat ediyor.

Neticede birilerinin yeri geldiğinde altın gibi değerli olan küçük güç kırıntısının nasıl en verimli şekilde kullanılabileceğini çözmüş olması güzel. Üstelik sunulan vaatler farklı olsa da, benzer yaklaşımları diğer markaların güncel modellerinde de görmek mümkün. Detayları consumer.huawei.com/ascendp7 adresinde bulabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu