Ek İş Ek Gelir Yöntemleri

İnternet Sitesi Açarak Para Kazanmak

BLOG YÖNETİCİLİĞİ

Yeni dönemin mesleği

Bilgisayar başında fazla zaman geçiriyorsanız özel bir eğitim almadan sadece araştırarak internet sitesi açarak para kazanmak mümkün. Tabiki de site açtım hadi para kazanıyım değil bu bir sürec. Blog açmak ve paylaşımda bulunmak için neler gerekli aşama aşama detayladıralım.

internet-sitesinden-para-kazanma

1- Oluşturalacak içerik için sektör seçimi

Sektör seçimine kendi ilgi alanınıza göre seçin. İçerik oluşturmayı sevdiğiniz alanlardan seçmeniz size kolaylık sağlıyacaktır.

2- Web sitesi sunucusu, tema, kodlama, yazılım seçimi

Bunun için ücretsiz google araçlarınıda kullanabilirsiniz blogspot.com.tr uzantılı site açmanıza olanak sağlar. Yada web sitesi yazılımı satın alabilirsiniz oda ücretsiz olsun derseniz wordpress yazılımı açık kaynak kodlu ücretsizdir ve milyonlarca web sitesi bunu kullanmaktadır. web sitesi kurulumu, wordpress kurulumu, site sunucusu gibi aklınıza gelebilecek tüm web sitesi sorularını google de arayın tüm soruların cevapları mevcuttur. Kimseye para vermenize yada eğitim almanıza gerek yok ben burda tek tek anlatmıyorum çünkü googlede bu konuları anlatan binlerce site var korkmayın arama yapın google sizi yemez.

3- Web master araçları kullanımı

Site kurulup yayına başladıktan sonra trafik çekmek arama motorlarında sıralam yakalamak için web master araçlarını kullanın google, yandex, yahoo hepsine kayıt olup web sitenizi ekleyin yine söylüyorum nasıl yapılcağını burda yazmıyorum detaylı konular hem basit hemde konu konuyu açıyor.

4- Para kazanmak

İyi bir trafiği yakaladıktan sonra google adsense ye kayıt olup sitenizde reklam yayını yapabilirsiniz. Yada özel reklam verenlerden yayın yapabilirsiniz.Baş döndüren bir hızla gelişen dijital devrim her sektördeki iş modellerini kökten değiştiriyor. Artık kaçış yok. Rekabette bir adım öne çıkabilmek için dijital teknolojilerin tüm nimetlerinden yararlanmak zorundasınız. Ürünlerinin tanıtımı için sosyal medya kullanmayan şirket neredeyse yok.

Bu tanıtım yollarından biri de firma ya da sektöre özgü blog siteleri kurgulayıp yönetmek. Blog sitelerinin onlarca çeşidi var. Markayı ya da şirketin kurgusunu öne çıkarmadan yapılacak ‘blog atışmaları’ en keskin reklamlardan çok daha etkili olabiliyor.Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu