Cuma , Haziran 22 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Hikâye Yazmayı Öğreten Oyun Yaptılar

Hikâye Yazmayı Öğreten Oyun YaptılarOyunların sınır tanımayan imgelerle süslü fantastik dünyasında size anlatılan hikâyeleri bir an için kenara bırakıp oyun boyunca gördüklerinizi ve hissettiklerinizi kendi hikâyenize dönüştürseydiniz acaba sonuç nasıl olurdu?

Hikâye Yazmayı Öğreten Oyun
Dejobaan Games’in bu bileşimin sonucunu görmek için hazırladığı “Elegy for a Dead World” adlı oyun geçtiğimiz ay Ste-am platformunda yayınlandı. Oyun, Ingiliz romantik şiir akımından ilham alan öğelerle dolu gezegenlerdeki fantastik dünyaları ziyaret ederek, bir zamanlar o dünyalarda yaşamış eski uygarlıkların geride bıraktıklarından aldığınız ilhamla kendi hikâyenizi yazmanızı ve paylaşmanızı sağlıyor. Yazım konusunda fazla yeteneğim yok diye de üzülmeyin. Zira oyun genel kurgusuyla hikâyeyi oluşturmanıza ve düşündüklerinizi daha net ifade etmenize yardımcı olacak şekilde kurgulanmış. İngilizce olması biraz zorlayabilir, ama fikir ve uygulama gerçekten harika. Detaylı bilgi için dejobaan.com/elegy adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Güvenlikte İnovasyon İçin Kolları Sıvıyorlar

“Yalnızca güvenlikçiden değil, temizlikçiden, çaycıdan bile etkili güvenlik çözümleri bekliyoruz” Tüm sektörlere yön veren teknolojik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.