Cuma , Haziran 22 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Hangi Cihaz Telefonunuzu Daha Hızlı Şarj Ediyor Öğrenin

Hangi Cihaz Telefonunuzu Daha Hızlı Şarj Ediyor ÖğreninGeçtiğimiz aya kadar USB yuvası üzerinden cep telefonlarını şarj etmek için kullanılan adaptörlerin hepsinin aynı olduğunu düşünürdüm. Meğer öyle değilmiş. Farklı şarj cihazlarının amper değerleri farklılık gösterebiliyormuş ve doğal olarak yüksek am-perli cihazlar şarj işlemini daha hızlı gerçekleştiriyormuş. Peki elinizdeki şarj cihazlarından hangisinin daha yüksek amperli olduğunu nasıl anlayacaksınız? Onun için de Ampere isimli bir mobil uygulama yapmışlar.

Daha Hızlı Şarj
Android cihazlarla uyumlu olan Ampere uygulamasını yükleyip şarj cihazınızı bağladığınızda, kısa bir ölçümün ardından uygulama size cihazın kaç amperlik akıma sahip olduğunu gösteriyor. Böylece elinizdeki şarj cihazlarından hangilerinin diğerlerine kıyasla daha hızlı şarj etme potansiyeline sahip olduğunu görebiliyorsunuz. Uygulama aynı zamanda cihazınızın pil durumu ve pilinizin ne ölçüde sağlıklı olduğu gibi bilgileri de görüntülüyor. İndirmek için Google Play Store üzerinden Ampere adıyla aratmanız yeterli.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Güvenlikte İnovasyon İçin Kolları Sıvıyorlar

“Yalnızca güvenlikçiden değil, temizlikçiden, çaycıdan bile etkili güvenlik çözümleri bekliyoruz” Tüm sektörlere yön veren teknolojik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.