Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Gözlüğünüzü Takın, Uçmaya Hazırlanın

Gözlüğünüzü Takın, Uçmaya HazırlanınParrot AR.DroneUzaktan kumandayla uçurup etrafı gezdirdiğiniz, “drone”adlı verilen bol pervaneli araçlar bu aralar bir hayli revaçta. Başlarda Bluetooth teknolojisine dayalı aksesuarlarıyla ünlenen Parrotda AR.Droneadını verdiği hobiodaklı ürünlerle bualanda sağlam biryeredindi.

Akıllı telefonunuzla WiFi bağlantısı aracılığıyla kontrol edebildiğiniz bu aygıtları, üzerindeki kamera sayesinde canlı olarak ekranınızda izlemeniz mümkün.
Parrot, AR.Drone serisinin devamı olarak tanıttığı Bebop Drone adlı ürüne ise yeni ve ilginç bir özellik eklemeye hazırlanıyor: Sanal gerçeklik desteği. Bebop Drone, üzerinde yer alan 180 derecelik balıkgözü kameradan gelen görüntüyü özel bir teknikle birleştirerek, uçuş sırasında profesyonel sistemlerle kıyaslanacak kadar net ve sarsıntısız bir görüntü sunmayı vaat ediyor. Ama dahası var: Ürünün yanında ayrıca satılacak olan Skycontroller adlı kumandayı alırsanız, 2 kilometre menzile ve Ocu-lus Rift benzeri sanal gerçeklik gözlükleriyle bağlantı olanağına sahip olacaksınız. Bu, aygıtı sanki üzerine binmişsiniz gibi kontrol edebileceğiniz ve dünyayı cihazın gözünden üç boyutlu olarak canlı bir şekilde seyredebileceğiniz anlamına geliyor. Yükseklik korkusu olmayanlar için harika bir haber olsa gerek.

Bebop Drone’un bu yılın sonlarında piyasaya çıkması bekleniyor. Detayları parrot.com/usa/products/ bebop-drone adresinde bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Güvenlikte İnovasyon İçin Kolları Sıvıyorlar

“Yalnızca güvenlikçiden değil, temizlikçiden, çaycıdan bile etkili güvenlik çözümleri bekliyoruz” Tüm sektörlere yön veren teknolojik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.