Girişimcilik Haberleri

Genç Girişimcilere Büyük Ödül İmkânı

Dünya Girişimciler Organizasyonu (EÖ), küresel girişimcilik ağına yönelik çalışmalarıyla, özellikle gençlerin bu alanı bir kariyer rotası olarak seçmesini amaçlıyor. 40 ülkeden 10 bine yakın üyesi olan küresel girişimcilik ağı EO’nun Türkiye şubesi de girişimcilik iklimini geliştirmeye yönelik çalışmalarına devam ederek gençleri EO tarafından girişimci öğrencilere yönelik düzenlenen ve dünya çapında bu alandaki en kapsamlı yarışma olma özelliğini taşıyan GSEA (Küresel Öğrenci Girişimci Ödülü) yarışmasına katılmaya davet ediyor.

EQ

GSEA lise, üniversite ve lisansüstü seviyesindeki girişimci öğrencilere dünyanın 25 ülkesinden rakipleriyle bir araya gelme, medyada yer alma ve para ödülü kazanma fırsatı sunuyor. Bu yarışma öğrencilik yaşamı süresince, yenilikçi, kârlı, sosyal sorumluluk sahibi ve etik standartlara uygun şirketler kurup işleten kişileri küresel anlamda görünür kılmak ve böylece daha çok öğrencinin girişimciliği bir kariyer rotası olarak benimsemesini sağlamak amacıyla düzenleniyor.


Yarışmanın Türkiye ayağı için son başvuru tarihi 30 Eylül 2014. VVashington DC’deki finallerde verilecek para ödülü ise 150 bin dolar.

Girişimci öğrenci yarışması hakkında daha detaylı bilgiye http://gseaturkey.com/index.php adresinden ulaşabilirsiniz.Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu