Girişimcilik Haberleri

g3 Forum Girişimcileri ve Melek Yatırımcıları Buluşturacak

Bu forum’da fırsat var

20 Kasım’da düzenlenecek g3 Forum, girişimcileri, girişimci adaylarını ve iş dünyasını buluşturacak. Interaktif yuvarlak masa formatı ile katılımcılar, konularında uzman 80 konuşmacı ile aynı masada oturma ve girişimlerine melek yatırımcı bulma şansına sahip olacak.


Tüm dünyada 138 ülke ile aynı anda kutlanan Global Girişimcilik Haftası’nın en önemli etkinliklerinden biri olan g3 Forumu’nun üçüncüsü, 20 Kasım’da Suada’da gerçekleşecek.

gulden yilmaz ali sabanci

Forum, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Uluslararası Girişimcilik Merkezi (UGM) ve GATE Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenleniyor. Bin 500 girişimci adayına ev sahipliği yapması planlanan Forum’un bu yılki ana ko-nuşmacılan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt ve Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın olacak. TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve g3 Platform Başkanı ve Koton Kurucu Ortağı, yönetim kurulu üyesi Gülden Yılmaz, özellikle yuvarlak masalardaki katılımcılann yatırımcı bulmak isteyen girişimciler için büyük fırsatlar sunduğunu söylüyor. Yılmaz ve Sabancı, sorularımızı şöyle yanıtladı:

Öncelikle g3 Forum hakkında bilgi verir misiniz?

Gülden Yılmaz: g3 Forum’da uygulanacak interaktif yuvarlak masa for-matı ile katılımcılar, 20’şer dakikalık rotasyonlarla, konularında uzman 80 konuşmacı ile aynı masada oturma imkanı bulacaklar. ‘Fikrim Var, Param Yok’ masasında, iş fikri ve iş modeli olan, ekibini oluşturmuş, projesini uygulamaya başlamış fakat finansman arayışında tıkanmış girişimcilere yatırıma bulmanın incelikleri anlatılacak.

‘Fikrim Var, Nasıl Yapacağımı Bilmiyorum’ masasında ise iş fikri olan fakat projesini hayata geçirememiş girişimci adaylan iş modelini oluşturmanın incelikleri hakkında bilgilendirilecek.Forum ile neler hedefliyorsunuz?

Ali Sabancı: g3 Forum her yıl girişimcilerden ve ekosistemden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda şekillendiriliyor. Etkinliği Global Girişimcilik Haftası’nda organize ediyoruz. Forum, katılımcıların mentorlan sadece dinlemekle kalmadığı, aynı zamanda onlarla aynı masa etrafında toplandığı, akıllarına takılan her soruyu anında sorabildiği interaktif yapısı ve farklı konsep-tiyle bu zamana kadar yapılmış diğer konferanslardan aynşıyor.

Forum’a katılım kıstası var mı?

Yılmaz: Girişimciler, girişimci adayları, öğrenciler kayıt oldukları takdirde etkinliğe ücretsiz katılabiliyorlar. Kayıtlar, www.g3forum.com sitemizden alınıyor. Ayrıntılı bilgi için Twitter’da @g3forum hesabımız takip edilebilir ve in-fo@g3forum.com adresine e-posta gönderilebilir.

Forum’un yarattığı eko sistemle birlikte g3’te girişimcilerin melek yatırım alma şansı olduğunu söylebilir miyiz?

Sabancı: Evet. İnteraktif yapısıyla öne çıkan g3 Forum, katılan girişimciler ve girişimci adayları için çok büyük fırsatlar sunuyor. Yuvarlak masalardaki katılımcılar girişimciler için büyük fırsat.

Biraz daha açar mısınız?

Sabancı: Yuvarlak masalarda tecrübelerini aktarmak için hazır bulunacak 80 mentor, inşaattan eğlenceye, tekstilden e-ticarete kadar 45 farklı alanda iş yapıyor. Katılımcılar, istediği sektörle ilgili bilgi alma fırsatı yakalıyor. Türkiye’de yaptığı yatırımlarla öne çıkan 13 melek yatırımcı ağı bulunuyor. Bu 13 melek yatırımcı ağının temsilcileri g3 Forum’a katılıyor. Türkiye’de yaptığı yatırımlarla öne çıkan 10 Venture Capital şirketi bulunuyor. Bu 10 Venture Capital şirketi temsilcilerinin de tamamı g3 Forum’da yer alıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu