Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Evinizi Yapay Zekayla Koruyun

Evinizi Yapay Zekayla KoruyunzekaHafta sonu evde olmayacaksınız ve gözünüz arkada kalmasın istiyorsunuz. Bunun için sofistike bir güvenlik sistemi kurabilirsiniz.

Sonra da canlı video yayını, çoklu algılayıcılar ve uzaktan erişim sunan böyle bir sistemin el yakan kurulum ücretiyle ya da aylık abonelik bedeliyle boğuşmanız gerekir. Artık bunları bir yana bırakıp Canary’yi kullanabilirsiniz.
Hepsi bir arada güvenlik sistemi, sekiz farklı çevresel algılayıcıyı tek bir makinede birleştiriyor ve yapay zekâyla birleştiriyor. Doğrudan elektrik prizine takılan aygıt, Wi-Fi ya da Ethernet üzerinden ağa bağlanıyor ve kutudan çıktıktan saniyeler sonra algılayıcı verilerini kaydetmeye başlıyor.

Kullanıcılar Canary ile etkileşime başlayınca bir algoritma onların günlük alışkanlıklarını öğrenerek yanlış alarmları en aza indirgiyor.

Bir akıllı telefon uygulaması da kullanıcıların ister video akışını isterse şüpheli görülen olayları izlemesini sağlıyor.

Aygıt, herhangi bir algılayıcısıyla alışılmadık bir etkinlik fark ederse (örneğin ani bir kırılma sesi ya da evde sıra dışı bir hareket) kullanıcıyı push bildirisiyle uyarıyor. Makine öğrenmesi sayesinde, Canary’nin evcil hayvanınızı kazara hırsız san- CANARY ması ya da daha da kötüsü bunun Yüksekliği: 15 cm tersinin gerçekleşmesi endişesi Çapı- 7,5 cm taşımıyorsunuz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Güvenlikte İnovasyon İçin Kolları Sıvıyorlar

“Yalnızca güvenlikçiden değil, temizlikçiden, çaycıdan bile etkili güvenlik çözümleri bekliyoruz” Tüm sektörlere yön veren teknolojik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.