Çarşamba , Şubat 20 2019
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Evinizde Takip Teknolojisi

Evinizde Takip TeknolojisiTakip teknolojisi her yerde. Aktivite bantlarında, güvenlik aygıtlarında, klimalarda, hatta beslenmenizi takip eden akıllı fincanlarda. Sorun da bu işte. “Gereksinimlerimiz, her biri için ayrı aygıt satın alamayacağımız kadar” diyor Sense’nin kurucusu Rafi Haladijan.

Rafi Haladijan mother
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Haladijan, akılsız nesneleri akıllandıran bir aygıt geliştirmiş. Buna Mother (ar,ne) adını vermiş. Mother, size gerçek anneniz kadar özen göstermek üzere tasarlanmış. Kullanmak için adına cookie (kurabiye) denen algılayıcıları istediğiniz yere yerleştiriyorsunuz. Örneğin kafein aliminizi ölçmek için kahve demliğinin içine ya da çocuğunuzun diş hijyenini denetlemek için diş fırçasının sapına bir kurabiye koyabilirsiniz. Kurabiyeler ivmeölçer ile hareket, termometreyle sıcaklık ve Wi-Fi bağlantısıyla uzaklık ölçümü yapabiliyor. Ardından bu verileri bir merkezi birime yolluyor, o da bilgiyi derleyip bir gazete uygulamasına yolluyor.

Günlük alışkanlıklarınız ve çevresel faktörler gazetenin manşetinde yer alıyor ve daha sağlıklı, daha bilgili yaşamınızı sağlıyor. Buna hiçbir annenin itiraz edeceğini sanmıyoruz.

 

  Sanal Mezarlıkta Ölümden Sonra Yaşam Var mı?
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Gece gören mobil haritalama sistemi

Mitsubishi Electric, yol yüzeyleri ve yol kenarı özellikleri hakkında 3D konumlandırma verileri toplamak üzere araca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir