Pazar , Mayıs 27 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / En çok nelerden korkuyoruz?

En çok nelerden korkuyoruz?En çok nelerden korkuyoruzAraştırmacılar tüm insanlar arasında en sık rastlanan fobinin örümcek korkusu olduğunu söylüyorlar. Bunun neden bu kadar yaygın olduğu bilinmiyor. Üstelik örümcek korkusu yaşayanların birçoğunun, hayatında bir kere bile böyle bir korkunun oluşabileceği bir durumda kalmadıkları söyleniyor. Neyse ki bu korku davranışsal terapi yöntemleriyle kolayca tedavi edilebiliyor.
İnsan yaşamına en çok zarar veren korkulardan biri, açık alan korkusu olarak bilinen agorafobi. Bu korku beraberinde panik nöbetini de getiriyor. Agorafobisi olan insanlar tek başlarına dışarıda kalmaktan, markete gitmekten, tren veya uçakla seyahat etmekten, yüksek bir yerde bulunmaktan ve hatta açık alanlarda olmaktan rahatsız oluyorlar. Dolayısıyla birçoğu evlerinden çıkamıyor, bu nedenle tüm hayatlarını kısıtlıyorlar.

Diğer sık rastlanan fobilerse; kapalı yerde kalma korkusu (klostrofobi), toplum içinde konuşma korkusu, yıLan korkusu, yükseklik korkusu ve mikrop veya kir bulaşmasına karşı duyulan aşırı korku.

Kısa yanıt: Örümcekten

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Kişiselleştirilmiş araç dönemi

İnsan hayatını kolaylaştırmak için geliştirilen teknoloji, yaşam alanının her alanında olduğu gibi otomotivde de sürüş …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir