Pazar , Şubat 17 2019
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Ekranlardaki Mavi Tondan Kaçış Sürüyor

Ekranlardaki Mavi Tondan Kaçış SürüyorBilgisayar ekranlarından yansıyan ışıkta yer alan mavi ağırlıklı rengin gece uykusunun en büyük düşmanı olduğu ortaya çıktığından beri birçok şirket bu alanda farklı çözümler üretmeye başladı.

Ekranlarda Mavi Ton
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Daha önce bu köşede bilgisayar için kullanabileceğiniz F.lux’tan ve cep telefonları için üretilen mavi ışık filtresinden bahsetmiştim. Bunların üzerine geçenlerde Amazon Fire tabletlerine akşam saatlerinde mavi ışık yoğunluğunun azalmasını sağlayacak Blue Shade filtresini ekledi, Google da Play Books uygulamasına Night Light özelliği koydu. Bilgisayar tamam, tablet tamam, akıllı telefon tamam.

Peki ne kaldı? Televizyon. Onu da Drift TV adlı bir cihazla çözmüşler. Televizyona gelen sinyali HDMI kablosuyla Drift TV’ye yönlendirip oradan televizyonunuza aktarırsanız bu akıllı kutu gece yatma saati yaklaştıkça yüzünüze yansıyan mavinin oranını giderek azaltıyor ve mavi rengin melatonin hormonunun salgılanması üzerindeki baskılayıcı etkisini ortadan kaldırarak kesintisiz bir uyku çekmenize yardımcı oluyor.

  Futbol Topu Havada Nasıl Yön Değiştirir?
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Gece gören mobil haritalama sistemi

Mitsubishi Electric, yol yüzeyleri ve yol kenarı özellikleri hakkında 3D konumlandırma verileri toplamak üzere araca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir